FacebookYoutubeInstagram

Do podchodů teče, oprava uzavřela odbočovací pruh na I/50

Popovice, Uherské Hradiště Zprávy 13. 8. 2019
Do podchodů teče, oprava uzavřela odbočovací pruh na I/50
Foto: Ilustrační foto

Odvodnění podchodů pod obchvatem u Vések a Popovic zaměstnává silničáře už léta, jednu dobu je při každé dešťové přeháňce zaplavila voda až po okraj a chodci riskovali životy přecházením mimořádně rušné silnice. I když se situace o něco zlepšila, stále má k ideálu daleko. Odzvoní problému probíhající opravy?

„Odvodnění podchodů je opravdu ve špatném stavebně-technickém stavu, jejich oprava potrvá až do konce listopadu,“ informovala Nina Ledvinová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Itinerář prací vychází z provedených kamerových zkoušek, který ukázaly, že kanalizační systém je porušený. „Je netěsný a dochází ke kontinuálnímu odvodnění balastních vod (podzemní voda vnikající do kanalizačního potrubí vlivem jeho netěsnosti - pozn. redakce). Skutečný stav kanalizace však zjistíme až po odkopání opravovaných úseků,“ poznamenala Ledvinová.

Rekonstrukce si vyžádá omezený provoz na silnici I/50, práce uzavřou odbočovací pruh do Popovic i Vések (ve směru od Uherského Hradiště), řidiči zatočí doleva z průběžného jízdního pruhu. „V podchodech nepočítáme s rozsáhlými pracemi, pro chodce tedy zůstanou přístupné,“ doplnila mluvčí ŘSD.

I když se dělníci „zakousli“ do kanalizace už před měsícem, podle harmonogramu prací skončí až posledního listopadu. „Zhotovitel stanovil dlouhou dobu především z důvodu, že neví, v jakém stavu oba podchody jsou,“ uvedl v Popovských listech Martin Slováček, starosta Popovic. „Délka trvání stavby je odvozena od náročných výkopových prací,“ upřesnila Ledvinová.

Oprava si podle ní vyžádá bezmála 7,2 milionu korun.

Autor: ceh

Vaše názory

Co s Plitvicemi? Zvítězí bytovka?

Nivnice

Co s Plitvicemi? Zvítězí bytovka?

Menší náměstí v centru Nivnice, mezi místními známé jako Plitvice, možná čeká zásadní změna. Volnou plochu po...

13. 8. 2019
Stromy sají vodu z vaků. Odolá novinka vandalům?

Kunovice

Stromy sají vodu z vaků. Odolá novinka vandalům?

Uherské Hradiště není jediné, které při panujících tropech „zalévá“ čerstvě vysázené stromy speciálními zavlažovacími vaky. Unikátní systém...

13. 8. 2019
Stát zrušil příspěvky na brýle a optické pomůcky, ale v Hradišti to neplatí!

Uherské Hradiště

Stát zrušil příspěvky na brýle a optické pomůcky, ale v Hradišti to neplatí!

Měření zraku, poradenství, ale i nákup brýlí na míru nabízí nově Uherskohradišťská nemocnice. V přízemí centrálního pavilonu...

12. 8. 2019
Řidič sroloval zastávku a šlápl na plyn

Stupava

Řidič sroloval zastávku a šlápl na plyn

Z autobusové zastávky u Stupavy zůstalo jen torzo! U hlavního silničního tahu Buchlovskými horami vydržela jen osm...

12. 8. 2019
TOPlist