FacebookYoutubeInstagram

Drslavice jsou bez dluhů. Vzhůru k investicím!

Drslavice Zprávy 9. 4. 2019
Drslavice jsou bez dluhů. Vzhůru k investicím!

K první akci roku, která se už chýlí ke konci, patří oprava kapličky v místech zvaných Dolní konec. Když zapršelo, v sakrální památce stála voda...

Foto: sal

V Drslavicích mají „čistý štít“. Obec je po pěti letech bez dluhů a pouští se do několika nových projektů. Připomeňme, že v polovině listopadu 2013 se tady otevíral polyfunkční dům, který si vyžádal na 17,5 milionu korun. Na konci loňského října „vytáhl“ z obecní pokladny formou mimořádné splátky posledních 420 tisíc korun, což drslavickému vedení umožnilo navýšit investice.

Novinky letošního roku jsou tak celkem čtyři.

S přispěním dotace ve výši 333 tisíc korun dochází právě v těchto dnech na rekonstrukci kapličky v místech zvaných Dolní konec. Malá sakrální památka má vážný problém s odvodněním. „Mohli jsme opravu uskutečnit už loni, ale vzhledem k charakteru objektu, který trpí vlhkostí, jsme práce raději přesunuli na jaro 2019,“ vysvětluje starosta Rostislav Mihel.

Zatímco s obnovou kapličky obci pomůže příspěvek od ministerstva zemědělství, „vnitro“ do Drslavic pošle 450 tisíc korun na nový hasičský vůz. „Kromě toho ještě máme potvrzeno 300 tisíc korun od zlínského hejtmanství. Zbývajících 200 tisíc pak doplatíme z vlastních zdrojů. Dobrovolní hasiči si nový vůz zaslouží, zatím stále jezdí se starou avií z roku 1981,“ poznamenal starosta.

Rostislav Mihel potvrdil také začátek zahajovací etapy prací na největším projektu nového volebního období. Jde o vybudování rozšířené cesty, chodníku a osvětlení od areálu místní TJ k silničnímu obchvatu. Práce jsou rozděleny na tři roky. Letos se má začít stavět úsek od sportovních kabin k řece Olšavě. „První etapa přijde na 1,25 milionu, celková stavba se zatím odhaduje na 6,5 milionu. Cena ale může být nižší, jelikož na každou etapu vypíšeme nové výběrové řízení,“ vysvětlil starosta Mihel.

Mezi jisté akce letošního roku patří také kompletní rekonstrukce kuchyně mateřské školy. Za zhruba 300 tisíc se pořídí nové podlahy, elektřina, obložení a nerezové police. Tyto práce se uskuteční v létě, kdy má školka zavřeno.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Sbírka má úspěch, na sochy věrozvěstů už chybí jen 118 tisíc

Velehrad

Sbírka má úspěch, na sochy věrozvěstů už chybí jen 118 tisíc

Sochy svatých Cyrila a Metoděje, které ozdobí pilíře u vstupu do poutního areálu ve Velehradě, už získávají...

9. 4. 2019
Červený koberec je samá díra, řidiči trpí

Uherské Hradiště

Červený koberec je samá díra, řidiči trpí

Řidiči kroutí hlavou, červený koberec na hlavní křižovatce v Uherském Hradišti je v dezolátním stavu, je samá...

9. 4. 2019
Sbírejte kiláky, energii proměníte na peníze

Uherské Hradiště

Sbírejte kiláky, energii proměníte na peníze

Už pátý ročník benefičního běhu „2 míle pro Diakonii“ je za dveřmi. Obout tretry a spojit zdravý...

9. 4. 2019
Nová krajská nemocnice? Rozhodnutí nakonec padne až v červnu

Zlínský kraj

Nová krajská nemocnice? Rozhodnutí nakonec padne až v červnu

Krajští zastupitelé nerozhodli o výstavbě nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích, po osmihodinové pondělní debatě nakonec odložili problém až...

8. 4. 2019
TOPlist