FacebookYoutubeInstagram

Fénixovy slzy letěly do celého světa. Výrobci jsou na svobodě!

Slovácko Zprávy 27. 2. 2019
Fénixovy slzy letěly do celého světa. Výrobci jsou na svobodě!
Foto: ilustr. web
Inzerce

I když si už vyslechli obvinění a hrozí jim až pět let za mřížemi, ve vazbě neskončili. Čtyřiačtyřicetiletý muž a jeho o devět let mladší přítelkyně, kteří řešili svou finanční situaci výrobou takzvaných Fénixových slz, totiž mají čistý trestní rejstřík. Svobody si užívají i proto, že vyšetřování ještě stále není u konce…

„Čekáme na výsledky rozboru odboru kriminalisticko-technických expertíz v Brně, která odhalí koncentraci tekutého extraktu z konopí. Ani brněnští kolegové se s něčím podobným zatím nesetkali,“ informoval Igor Podhola, komisař uherskohradišťské policie. I když jsou Fénixovy slzy nový fenomén, do jejich výroby se může pustit de facto každý… „Způsob, jak je vyrobit, lze snadno dohledat na desítkách internetových stránek,“ pokrčil rameny Podhola.

Obviněný pár se objevil na drogové scéně v okamžiku, kdy si koupil v obci na Uherskohradišťsku rodinný dům, potřeboval jej opravit, ale měl hluboko do kapsy… A tak se pustili do pěstování konopí, ze kterého vyráběli velmi silný extrakt zvaný Fénixovy slzy. Odbyt si zajišťovali přes internet do celého světa, od Nového Zélandu, USA, Anglii, Finska až po Jižní Koreu. „Při domovní prohlídce jsme zabavili nejen hotový produkt a kompletní zařízení pro výrobu, ale i několik krabic se sušenou marihuanou a připravené obálky s adresami odběratelů. Všechno měli velmi sofistikovaně zabalené v ampulkách a vakuových obalech, které drogu chránily před odhalením,“ pokračoval policejní komisař. Distribuční síť se kriminalisté stále snaží rozklíčovat. „Jelikož zákazníci platili bitcoiny, tak ji asi nerozbijeme v celém rozsahu,“ naznačil Podhola.

Fénixovy slzy jsou podle něj s ohledem na vysoké procento THC pro potenciální uživatele velmi nebezpečné. Nezkušený může při větší dávce ohrozit vlastní život, což je u běžného užívání marihuany nepravděpodobné. „Pár se při zadržení nevykrucoval, všechno přiznal. Na scestí jej svedla finanční tíseň, což je stále častější. Lidé ve výrobě drogy totiž vidí možnost, jak si za krátkou dobu vydělat i statisíce korun,“ vysvětlil policista.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Umělecký svět obdivuje Uprku. V Uherském Hradišti nemá ani ulici

Uherské Hradiště

Umělecký svět obdivuje Uprku. V Uherském Hradišti nemá ani ulici

I když výrazně proslavil Uherské Hradiště a nástěnnými malbami dokonce vyzdobil obřadní síň, nemá ve městě ani...

27. 2. 2019
Ámoska Strýčková: Mám úžasné, báječné žáky!

Kunovice

Ámoska Strýčková: Mám úžasné, báječné žáky!

Nejoblíbenější učitelkou Zlínského kraje je Pavlína Strýčková, učitelka Základní školy U Pálenice v Kunovicích, která vyhrála regionální...

26. 2. 2019
Město převzalo sportovní halu. Nové nájmy táhnou kluby ke dnu

Uherské Hradiště

Město převzalo sportovní halu. Nové nájmy táhnou kluby ke dnu

TJ Slovácká Slavia už není pánem sportovní haly v Uherském Hradišti, její provoz si vzala pod křídla...

26. 2. 2019
„Nechceš koupit? Nemusíš! Byt nabídneme jinému“

Uherský Brod

„Nechceš koupit? Nemusíš! Byt nabídneme jinému“

Brodská koalice dosáhla svého, do městských bytů v Horních Valech už nedá ani korunu a nájemníkům je...

25. 2. 2019
TOPlist