FacebookYoutubeInstagram

Finanční krize Němce neodradila

Blatnice pod sv. Antonínkem Zprávy 4. 1. 2009
Finanční krize Němce neodradila

Němci vytvořili nová místa - Přbližně padesát nových pracovních míst vzniklo v Blatnici pod svatým Antonínkem díky firmě Siempelkamp. Halu otevřel slavnostním přestřižením pásky šéf koncernu Hans W. Fechner (uprostřed) společně s generálním manažerem Michalem Pospíšilem (vlevo) a jednatelem firmy Stefanem Ziemensem.

Foto: zde

V Blatnici vzniklo prvních padesát nových pracovních míst, halu požehnal P. Stodůlka

Ačkoliv se Slovácko čím dál více musí vyrovnávat s následky světové hospodářské krize, v Blatnici je tomu úplně jinak. Krátce před Vánocemi tam totiž německá firma Siempelkamp otevřela novou výrobní halu, ve které získá práci téměř padesát zaměstnanců. Podle plánu firmy jde přitom zatím jen o počátek, více než sto dalších míst má vzniknout v následujících třech letech.

„Máme za sebou velmi úspěšný rok 2008, ve kterém jsme dosáhli obrat přesahující sedm set milionů eur,“ pochlubil se krátce před přestřižením slavnostní pásky šéf koncernu Hans W. Fechner, který pokračoval: „Na spuštění výroby v Blatnici již opravdu netrpělivě čekáme, máme totiž smluvně uzavřeno tolik zakázek, že máme plno až do konce roku 2010. Na Blatničany tak čeká hodně práce,“ zdůraznil Fechner.

Generální manažer Siempelkamp CZ Michal Pospíšil doplnil, že investice do první výrobní haly v Blatnici proto nebude jedinou. „V plánu už je postavení druhé a třetí výrobní haly. Jejich výstavbu pozdrží jen problémy při změně pozemků v územním plánu. Poté zde vytvoříme dalších až sto pracovních míst,“ doplnil Pospíšil s tím, že náklady na první halu přesáhly osmdesát dva milionů korun.

Starosta Blatnice Josef Vavřík je přesvědčen o tom, že firma Siempelkamp zaměstná nejen všechny zájemce o práci z obce, ale i širokého okolí. „To, že má firma zajištěné zakázky na dlouhou dobu dopředu, je pro nás určitě pozitivní. Určitě to totiž výrazně zmírní dopad finanční krize, která se začíná už i v našem regionu projevovat.“

První zkušební spuštění výroby plánuje firma od ledna, naplno by se pak měla blatnická pobočka firmy rozjet do tří měsíců. 

Autor: zde

Vaše názory

Podniky na své zaměstnance nezapomínají

Slovácko

Podniky na své zaměstnance nezapomínají

Mohly by se vymluvit na současnou světovou krizi, která jim zrušila spousty zakázek, což způsobilo pokles tržeb....

4. 1. 2009
Vánoce: místo pohody často shon

Slovácko

Vánoce: místo pohody často shon

Vánoční svátky - to je fenomén, kdy si dokáží udělat čas na své blízké snad všichni lidé....

4. 1. 2009
Náklaďák hladovějícím

Blatnice pod sv. Antonínkem

Náklaďák hladovějícím

„Prosím, pomozte! Když zde proběhne monzun, nemáme sebemenší možnost jak sem dovézt potraviny, protože nejbližší větší město...

4. 1. 2009
Změní hypermarket centrum města?

Veselí nad Moravou

Změní hypermarket centrum města?

Největší obchodní dům, jaký ve městě ještě nikdy nestál, se možná nyní rýsuje v centru Veselí. Na...

4. 1. 2009
TOPlist