FacebookYoutubeInstagram

Firma si vzala zálohu 80 tisíc. Teď o ničem neví a penzistovi se vysmívá

Uherskohradišťsko Zprávy 8. 8. 2019
Firma si vzala zálohu 80 tisíc. Teď o ničem neví a penzistovi se vysmívá

Takto si firma z Jarošova představuje hotovou rekonstrukci koupelny. Od práce utekla za tohoto stavu... Na druhém snímku je práce, kterou pro okradeného seniora odvedl jeho známý.

Foto: archiv

Toto je příběh k neuvěření. Penzista z malého města na Slovácku, jehož jméno redakce zná, se rozhodl upozornit na firmu z Jarošova, které vyplatil jako zálohu na rekonstrukci koupelny rovných 80 tisíc korun a nádavkem ještě přidal další dva tisíce na dopravu. Teď je bezradný. Zapomněl totiž, že zálohu na budoucí práci je třeba potvrdit dokladem. Svoji životní chybu si uvědomil až ve chvíli, kdy řemeslníci utekli od rozdělané práce. Když svůj příběh odvyprávěl policii, dostal doporučení, ať se obrátí na soud. K tomu ale nedojde.

„Netušil jsem, že může být někdo tak krutý a připravit mě o peníze a spoustu nervů. Policie mě nakonec kvůli neuzavřené dohodě o práci odkázala na soud, kde by se mohl případ vyřešit v rámci občanskoprávního sporu. Na ten ale nemám peníze,“ svěřil se důchodce. Svůj spor by prý mohl ukončit i ručně, příjemce peněz by prý dokázal ostře fyzicky napadnout. „Vyřídil bych si to s ním po chlapsku, ale ani to nepůjde. Ještě bych byl sám obviněn z napadení kvůli okradení, pro které nemám jediný důkaz. Teď se mi firma jen může vysmívat do očí,“ povzdechl si stařec.

Práce na rekonstrukci jeho koupelny skončily nečekaně 12. června, kdy byly teprve ve své polovině. „Zhotovitel po telefonickém kontaktu muži slíbil, že práce dodělá, ale to neučinil. Protože mezi stranami nebyla sepsána žádná smlouva, šetření jsme ukončili odkázáním na soudní spor,“ sdělila Milena Šabatová, mluvčí hradišťské policie. Důvěřivý penzista se nakonec rekonstrukce dočkal, koupelnu mu vyspravil jeho známý.

To starší žena z regionu měla letos na jaře větší štěstí. Dvaatřicetiletý řemeslník, který se neměl k práci, ani k vrácení zálohy, nakonec skončil s policejními želízky. Co se stalo?

„Žena se s mladým mužem domluvila na provedení tesařských a pokrývačských pracích na svém domě. Muž si převzal několik záloh na nákup materiálu a s prací se mohlo začít,“ popisuje Milena Šabatová, mluvčí okresní policie. A pokračuje: „ Jenže nic neprobíhalo, jak by si žena představovala. Práce byla stále rozdělaná a nekvalitní, muž nakonec zmizel. I přesto, že mu žena volala a požadovala dokončení chodníku a okapů, případně vrácení peněz, žádné odezvy se nedočkala. Proto vše oznámila na policii. Nepoctivý řemeslník vyšetřovateli sdělil, že finanční prostředky použil pro svoji potřebu. Škoda je v tomto případě 36 tisíc korun, muži hrozí za zpronevěru až dvouleté vězení.“

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Kamenný kříž je po 150 letech zase jako nový

Stupava

Kamenný kříž je po 150 letech zase jako nový

Kamenný kříž s Kristem před kostelem svatého Klimenta ve Stupavě už farníky „neděsí“. Čtyřmetrový obr získal nový...

7. 8. 2019
Obce na Slovácku děsí návrat kamionů. Za cestu na Slovensko se má platit!

Slovácko

Obce na Slovácku děsí návrat kamionů. Za cestu na Slovensko se má platit!

Ministr dopravy Vladimír Kremlík prosazuje zavedení mýtného také na silnicích I. tříd. A třebaže krajům, které požádaly...

7. 8. 2019
Uhas žízeň, splníš sen klientů Ulity

Uherské Hradiště

Uhas žízeň, splníš sen klientů Ulity

Milovníci zlatavého moku, zbystřete! Co mají společného pivo a charita? Zdánlivě nic, ale v některých případech hodně....

6. 8. 2019
Město Uherské Hradiště si možná koupí lavičky s USB a wi-fi

Uherské Hradiště

Město Uherské Hradiště si možná koupí lavičky s USB a wi-fi

Lavička a dvě stoličky s USB napájením a bezplatným wi-fi připojením zmizely z centra Uherského Hradiště. Tři...

6. 8. 2019
TOPlist