FacebookYoutubeInstagram

Hradiště má novou internu. Komfort si užijí pacienti i personál

Slovácko Zprávy 14. 1. 2019
Hradiště má novou internu. Komfort si užijí pacienti i personál
Foto: sal

Nový interní pavilon otevírá brány, první pacienti se do něj nastěhují ještě do konce týdne. Sedmipodlažní budova za 345 milionů korun vyrostla během 19 měsíců a spolu s pavilonem chirurgických oborů tvoří srdce Uherskohradišťské nemocnice. Pacienti ocení hlavně vyšší komfort a suchý krček na operační sály.

„Cítím obrovskou radost, ale i obavu. Čeká nás totiž logisticky náročné stěhování sto dvaceti interních, dvaceti dětských a sedmi lůžek JIP. I když některé pacienty propustíme domů, zhruba sedmdesát se stane součástí akce „kulový blesk“. Ale věřím, že ji pocítí co nejméně,“ říká Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice. Stěhování se spustí v úterý a potrvá maximálně pět dní.

Nová interna už nabídne většinou dvoulůžkové pokoje, třílůžkové jsou určené pouze pro imobilní pacienty, kterým je k dispozici závěsný transportní systém, jenž usnadní hygienu a manipulaci. Všechny pokoje jsou vybavené sociálním zařízením, klimatizací, televizí nebo wifi. Lůžková část interny má 111 lůžek, její součástí jsou také tři endoskopické sály, dospávací pokoje, sonografie, rentgen nebo moderní gastroenterologický trakt. „Za největší komfort považuju, že odpadne převážení pacientů na operační sály sanitkou. Všichni jen přejdou spojovacím krčkem v suchu a teple,“ zdůraznil Sládek.

Uvolněný objekt staré interny obsadí plicní, neurologické a onkologické oddělení. Jejich původní střechu nad hlavou totiž letos zasáhne rekonstrukce.

Interna přišla na 345 milionů korun, vybavení na dalších patnáct. Zlínský kraj rozpočtu nemocnice odlehčil více než třinácti miliony. „Vzali jsme si úvěr, který splatíme za osmnáct let,“ upřesnil k financování Sládek.

Autor: ceh

Vaše názory

Soud nerozhodl, policisté odcházeli zklamaní

Uherské Hradiště

Soud nerozhodl, policisté odcházeli zklamaní

Z jejich tváří šlo vyčíst obrovské zklamání. Kauza tří policistů, kteří před dvěma lety připoutali opilou a...

14. 1. 2019
Transfúzka jde do kampaně 450 ml naděje

Uherské Hradiště

Transfúzka jde do kampaně "450 ml naděje"

Hematologicko transfúzní oddělení se ve čtvrtek připojí ke kampani „450 ml naděje“. Jejím hlavním cílem je získání...

14. 1. 2019
Zlodějská finta: Ukrást značku, natankovat, neplatit a zmizet

Uherskobrodsko, Strání

Zlodějská finta: Ukrást značku, natankovat, neplatit a zmizet

Obce na moravsko-slovenském pomezí občas zapůsobí jako magnet na zloděje pohonných hmot. Své zkušenosti s tankováním nafty...

13. 1. 2019
Divočák poničil octavii, pak zmizel v lese

Vážany

Divočák poničil octavii, pak zmizel v lese

Srážky se zvěří pokračují, další díl do nekonečného seriálu přidal řidič Škody Octavia, který se ve středu...

10. 1. 2019
TOPlist