FacebookYoutubeInstagram

Hříchy zjistí na CzechPointu

Slovácko Zprávy 13. 1. 2009

Už více než pět tisíc řidičů na Uherskohradišťsku má na kontě alespoň jeden trestný bod, ale jen pramálo z nich o jejich existenci vůbec ví. S příchodem ledna se vše mění, bodový systém zažívá výraznou změnu. Výpis z karty je totiž možné získat na kterémkoliv kontaktním místě CzechPoint.

„Jedná se o ověřený výstup z registru řidičů. Žadatel jen předloží doklad totožnosti, řidičský průkaz a zaplatí jako za jiné ověřené výstupy z informačních systémů veřejné správy, s výjimkou rejstříku trestů,“ říká Jana Malíková, tisková mluvčí ministerstva vnitra.

Novinka má zlepšit komunikaci s úřady a zvětšit komfort řidičů. Na Uherskohradišťsku je 62 kontaktních míst CzechPoint (43 obecních či městských úřadů, 12 pošt, 6 notářů v Uh. Hradišti a hospodářská komora), kde řidičí zjistí spáchané přestupky. Do Silvestra přitom měli šanci nahlédnout do „knihy hříchů“ jen na obecních úřadech s rozšířenou působností. „Na úřadech řidiči zaplatí za první stranu sto korun, za každý další list polovinu. Pošta a hospodářská komora mají své tarify,“ uvedla Malíková. 

Autor: ceh

Vaše názory

Rozsvítila a má popálený obličej a ruce

Popovice

Rozsvítila a má popálený obličej a ruce

S popáleninami na rukách a obličeji skončila v brněnské fakultní nemocnici v Bohunicích seniorka z Popovic, která...

13. 1. 2009
Autobus ve sloupu

Uherské Hradiště

Autobus ve sloupu

Nezáviděníhodné chvíle si prožili cestující autobusu, který měl namířeno z Uherského Hradiště do Bílovic. Šofér totiž nezvládl...

13. 1. 2009
Modernizace knihovny

Salaš

Modernizace knihovny

Knihovna na Salaši má za sebou rekonstrukci, jejímž výsledkem je zvýšení počtu nabízených knih, zateplení verandy a...

13. 1. 2009
Pozůstalí si v zimě a dešti užijí

Stříbrnice

Pozůstalí si v zimě a dešti užijí

Obyvatelé Stříbrnic mají šanci ovlivnit budoucí podobu hřbitova, který už volá po zásadní rekonstrukci. Ještě do čtvrtka...

13. 1. 2009
TOPlist