FacebookYoutubeInstagram

Hrůza u Domů hrůzy

Uherský Brod Zprávy 27. 3. 2009
Hrůza u Domů hrůzy
Foto: fab
Inzerce

Obyvatele sídliště šokoval pohled na okolí paneláku

Zděšení a odpor. Tyto pocity zažívají lidé ze sídliště Pod Vinohrady, kteří už měli tu čest si všimnout, jak vypadá prostor mezi takzvaným důchoďákem a začínající kolonií zahrádek. Obrázky spíš připomínají záběry televizních kamer z nejmenovaného chomutovského či litvínovského sídliště než realitu maloměsta. Radnice se již situací zabývala. Každý ale tuší, že vyčištěním místa chlapíky z technické čety se problém nevyřeší.

„To skutečně není možné, takový bordel jsem jinde v Brodě neviděl. Opravdu nemám slov a nedokážu to pochopit,“ soukal ze sebe jeden z kolemjdoucích, který se představil jako Milan. Milosrdenství zimy skončilo a tající sníh naplno odhalil, jak si někteří obyvatelé domu představují elementární udržování pořádku. Koberce, matrace, elektrospotřebiče a hory dalšího různého odpadu se válejí přímo pod okny a balkony.

„To už tu bude asi od podzimu, jen to pod sněhem nebylo vidět. Chodím tudy denně na zahradu a svinčík kolem popelnic je tu pořád, ale toto už je vážně moc,“ sdělil místní důchodce Miroslav. Pro většinu lidí musí být takový obrázek nepochopitelný a nepřípustný. Když se vezme v potaz skutečnost, že hned vedle domu, jen několik desítek metrů od této skládky, se nachází sběrný dvůr, musel by si našinec hlavu ukroutit. Redakce DOBRÉHO DNE na tuto nepěknou vizitku na radnici upozornila.

„Otázku úklidu kolem takzvaného Domu hrůzy jsme již řešili minulý týden. V průběhu čtvrtka a pátku proběhl kompletní úklid okolí,“ sdělil brodský místostarosta Petr Vrána.

„Je pozitivní, ale na druhou stranu i samozřejmé, že město bude chtít takový nepořádek odstranit. Myslím si, že vyčištěním místa z městské kasy by to ale končit nemělo. To by se mělo řešit ve spolupráci s policií a podobně,“ říká svůj názor Broďanka Marie Uhrová. Má tedy radnice připravený nějaký plán?

„Koncepční řešení celého problému spolu s návrhem opatření se bude projednávat v průběhu tohoto týdne,“ slíbil místostarosta Vrána. K jednomu jednacímu stolu tak zasednou zástupci vedení města, správce domu a vedoucí příslušných odborů. Občané doufají, že přijdou na takové řešení, které podobné chování nebude tolerovat. Dovolit si něco podobného obyvatelé Židovny či Olšavy, těžko by mohli očekávat pomoc odboru místního hospodářství. To by spíš měli co vysvětlovat policii.

Autor: fab

Vaše názory

Dětem i sportovcům vyrůstá nové hřiště

Hradčovice

Dětem i sportovcům vyrůstá nové hřiště

V tomto měsíci zahájili v Hradčovicích výstavbu nového víceúčelového hřiště. Prostor, na který se už těší především...

27. 3. 2009
Signalizace je většině řidičů neviditelná

Veselí nad Moravou

Signalizace je většině řidičů neviditelná

I přejezd opatřený světelnou signalizací může být pro řidiče nebezpečný. Stačí k tomu špatně udělaná příjezdová cesta,...

27. 3. 2009
Hostětín se ponořil do tmy

Hostětín

Hostětín se ponořil do tmy

Ne, této malé obci neodpojili energetici proud. To se jen v sobotu připojil ke světovým volbám pro...

27. 3. 2009
Majitelé zahrádek si připlatí, ale i ušetří

Uherské Hradiště

Majitelé zahrádek si připlatí, ale i ušetří

Majitelé venkovních zahrádek v historickém jádru Uherského Hradiště sáhnou o něco málo hlouběji do kapsy! Už za...

27. 3. 2009
TOPlist