FacebookYoutubeInstagram

Jedna placená zóna nestačí, zkasírují vás tři

Veselí nad Moravou Zprávy 7. 7. 2012
Jedna placená zóna nestačí, zkasírují vás tři
Foto: ilustr.

Přesně jedenáct měsíců vydrželo nařízení o zpoplatněném stání v centru Veselí, přesněji na centrálním Bartolomějském náměstí a v lokalitě Za Poštou. Parkomaty, které se tam objevily 1. srpna, stojí od začátku července také na náměstí Míru a v ulicích Národních mučedníků a Sokolovská.

„Nadále přitom platí, že první hodina parkování je na všech vyhrazených místech zdarma. Pro parkoviště v ulici Stolařská, tedy mezi budovou nového finančního úřadu, kinem a Kauflandem, bude platit zvýhodněná cena parkovného. Po uplynutí první hodiny, která je i tady zdarma, bude možné zde celý den parkovat za dvacetikorunu. Stejné zvýhodnění se týká i abonentních a rezidentních parkovacích karet,“ oznámila Petra Pavková, mluvčí Veselí.

Další novinkou, která však zatím nemá přímý dopad na řidiče, je příprava projektu nového záchytného parkoviště, jež naváže na přestupní terminál. Nová plocha se zhruba 130 parkovacími místy má být přímo v prostoru nákladového kolejiště. „V současné době probíhají jednání s Českými drahami, tedy vlastníkem pozemku. Souhlas s jeho nabytím předpokládá výdaj 680 tisíc korun. Jde o výpočet ceny 185 korun za metr čtvereční, kterou určil znalecký posudek,“ vysvětlila mluvčí Pavková.

Zatímco parkování u terminálu je zatím hudba budoucnosti, placení na většině dostupných míst v centru je už realitou dneška. Ve všední dny se platí od 7. do 17. a v sobotu od 7. do 12. hodiny. V neděli a ve dnech státních svátků je stání zdarma.

Ve zpoplatněných oblastech budou mít výjimku jen těžce postižení. Pokud zastaví na vyhrazeném místě, strážníci jim pokutu nedají.

Město vydává rezidenční karty pro obyvatele tří zpoplatněných oblastí. Žlutou kartu mohou obdržet lidé z okolí Bartolomějského náměstí, tedy z ulic Zámecká a Kožešnická. Modrá karta je určena pro centrum, konkrétně lokalitu Za Poštou a ulice Sokolovská, Svatoplukova, náměstí Míru a Národních mučedníků. Červenou kartou je označena oblast Stolařská. „Aby byla karta vydána, řidič se musí prokázat občanským průkazem s trvalým pobytem ve vymezené oblasti a osvědčením o registraci vozu. Rezidenční karta je nepřenosná a je vázána na konkrétní registrační značku vozidla,“ uvádí v nařízení starosta Miloš Kozumplík a místostarosta Petr Kolář.

Veselí zůstává i po roce jediným místem v regionu Ostrožska a Veselska, kde se za stání platí. V okolních městech, tedy v Hluku, Uherském Ostrohu, Strážnici ani Bzenci, o vybírání parkovného neuvažují. Vůbec nejméně potíží mají v Bzenci, v jehož centru může na upravených plochách zastavit naráz až 140 aut.

Kde za parkování zaplatíte

Oblast                                                 místní komunikace v ulici  

1.

Bartolomějské náměstí                  Bartolomějské náměstí          

2.

Centrum                                             Za Poštou, Sokolovská, náměstí Míru, Národních mučedníků

3.

Stolařská                                             Stolařská

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Brod podpořil sport, sáhl i do rezerv

Uherský Brod

Brod podpořil sport, sáhl i do rezerv

Letos poprvé se v Brodě vyplácela podpora sportovních oddílů za pomoci nového klíče. Zatímco větší část dotací,...

7. 7. 2012
Pivovar je na prodej, město se zajímá o cenu

Uherské Hradiště

Pivovar je na prodej, město se zajímá o cenu

Bývalý proslulý pivovar Jarošov je na prodej! A mezi prvními se o koupi hlásí město Uherské Hradiště,...

6. 7. 2012
Kauza Danaj: Spolumajiteli chybí dokumenty

Strážnice

Kauza Danaj: Spolumajiteli chybí dokumenty

V nekonečný seriál se mění kauza lodi Danaj, která je od konce loňského roku na prodej a...

6. 7. 2012
Podrazil řediteli židli soudní spor?

Uherské Hradiště

Podrazil řediteli židli soudní spor?

I když sedí v čele základní školy UNESCO, jedné z nejprestižnějších škol v Uherském Hradišti, už sedm...

6. 7. 2012
TOPlist