FacebookYoutubeInstagram

Jízdné výrazně podraží

Slovácko Zprávy 2. 10. 2008
Jízdné výrazně podraží

Nepříjemný předvánoční balíček přichystalo pro své klienty vedení ČSAD Uherské Hradiště. Od středy totiž zvýší většinu svých sazebníků o několik korun. Na zdražení doplatí nejvíce lidé, kteří dojíždějí denně do zaměstnání, a studenti. Výjimkou bude jízdné v městské hromadné dopravě, kde lidé budou z peněženek vydávat stejně jako doposud.

„Nedá se nic dělat. Pokud srovnáme náklady na jeden kilometr na podzim roku 2007 a nyní, zjistíme, že nás stojí o 1,31 koruny více. Pokud bychom proto pokračovali ve stejném trendu, znamenalo by to, že bychom za rok byli téměř v devítimilionové ztrátě, a to prostě nejde,“ vysvětlil krok ČSAD obchodně dopravní náměstek Ivan Kallus.

V praxi se ceny jízdného zvýší už pro ty, kdo cestují autobusem minimálně pět kilometrů. „Sazebník pro vzdálenost od jednoho do čtyř kilometrů zůstává beze změny. V průměru cenu jízdného navyšujeme o osm procent, někde je to samozřejmě méně, jinde ovšem více. Lístek do Brna tak podraží pouze o dvě koruny, cesta do Prahy však bude zvýšena z 245 na 270 korun,“ doplnil Kallus.

Zvýšení jízdného bude dělat největší potíže zřejmě studentům, kteří jsou odkázáni na pomoc rodičů. Své o tom ví například Lenka Šemorová z Březové, která dojíždí denně do uherskobrodského gymnázia. „Již nyní mi jízdné do školy spolkne přibližně čtyři pětiny kapesného. Když se  teď ještě zdraží, bude to pro mne velký problém. Budu se muset zřejmě ještě víc uskrovnit, ale bude to opravdu strašně těžké,“ přiznává sympatická studentka.

ČSAD Uh. Hradiště nebude podle svého vyjádření ještě ani zdaleka nejdražším autobusovým přepravcem na Moravě, nicméně ve srovnání s ČSAD Hodonín, které do regionu také často zajíždí, bude v ceně pokulhávat.

„Ceny jízdného jsme upravovali na počátku září, a to kvůli rušícím se padesátníkům. Na některých tratích jsme ponechali stejné jízdné, někde stouplo o korunu. Další navýšení zatím neplánujeme,“ uvedl ředitel osobní dopravy ČSAD Hodonín Vladimír Röss, podle něhož ovšem obě společnosti obvykle mají pro cestující velmi podobné sazebníky.

Autor: zde

Vaše názory

Zabil! Omluvil se až u soudu

Tupesy, Uherské Hradiště

Zabil! Omluvil se až u soudu

Zdravotní večerní procházka manželů Geržových z Břestku skončila tragédií! Šestapadesátiletá maminka dvou dětí se už domů nevrátila....

29. 9. 2008
Místo do nemocnice málem na psychiatrii!

Uherské Hradiště

Místo do nemocnice málem na psychiatrii!

Lékařka zdravotnické záchranné služby Hana Vlčnovská je opět terčem ostré kritiky pacienta. Pětadvacetiletá Kateřina Jakubíková z Uh....

29. 9. 2008
Podzemní vody v ohrožení

Popovice

Podzemní vody v ohrožení

Časovaná bomba už léta tiká nad Popovicemi! Její zlikvidování je však v nedohlednu. Majitel uložiště kalů bývalého...

29. 9. 2008
Motorkář pokračoval vrtulníkem

Buchlovice

Motorkář pokračoval vrtulníkem

S těžkým zraněním byl vrtulníkem převezen do nemocnice v Olomouci pětadvacetiletý řidič motocyklu Honda, který nezvládl pirátskou...

29. 9. 2008
TOPlist