FacebookYoutubeInstagram

Kašnu v Bastionu ozdobí hřbet ryby

Uherské Hradiště Zprávy 14. 8. 2019
Kašnu v Bastionu ozdobí hřbet ryby
Foto: sal

Kašna v Bastionu vysílá S.O.S., léta chátrá a navíc se dlouhodobě potýká s únikem vody. A tak se konečně dočkala potřebné opravy.  Odborná firma z Podluží se v týdnu pustila do díla. Za novou architektonickou tvář si naúčtuje více než 1,4 milionu korun.

„Kašna z druhé poloviny 90. let je v oblíbeném a hojně navštěvovaném parku Bastion, lidem však příliš užitku nepřináší. Je v nevyhovujícím stavu a neustále se z ní ztrácí voda,“ potvrdil Ivo Frolec, místostarosta Uherského Hradiště.

Nejlepší roky má za sebou i obložení kašny, povětrnostní vlivy se totiž postaraly o rozklad materiálu. A tak ji ozdobí nový kamenný obklad.

„Rekonstrukce ale hlavně zasáhne srdce kašny, kterým je její technologie,“ doplnil místostarosta Čestmír Bouda. Dno kašny dělníci vyzvednou a vanu opatří hydroizolací, do jejího středu pak nainstalují nový prvek ze dvou tvarovaných kamenů připomínající hřbet ryby. „Kašnu si nevezme do parády sochař, umělec, ale bude architektonickým výtvorem. Upřednostnili jsme totiž její estetickou podobu před uměleckým dílem. Stane se tak třešničkou na dortu Bastionu a jeho okolí, které vzkvétá do krásy,“ vysvětlil Frolec, který připomněl, že radnice v místě loni zrekonstruovala a „obnažila“ městské hradby.

Kašna „vyschla“ v červnu a opět ožije v září.

Město tak pokračuje v opravách vodních prvků, v majetku má devět kašen, dva vodní prvky a čtyři pítka. Loni investovalo do obnovy litinové kašny s pítkem na Zelném trhu, v předchozích letech získala novou tvář barokní kašna na Masarykově náměstí a kašna ve Smetanových sadech i na Mariánském náměstí.

Autor: ceh

Vaše názory

Z kotovice v bývalé hornické kolonii je další slovácká památka!

Bojkovice

Z kotovice v bývalé hornické kolonii je další slovácká památka!

Bojkovice, Potok, číslo popisné 302. Adresa, na které najdete poslední dům z kotovic, který byl v 19....

14. 8. 2019
Do podchodů teče, oprava uzavřela odbočovací pruh na I/50

Popovice, Uherské Hradiště

Do podchodů teče, oprava uzavřela odbočovací pruh na I/50

Odvodnění podchodů pod obchvatem u Vések a Popovic zaměstnává silničáře už léta, jednu dobu je při každé...

13. 8. 2019
Co s Plitvicemi? Zvítězí bytovka?

Nivnice

Co s Plitvicemi? Zvítězí bytovka?

Menší náměstí v centru Nivnice, mezi místními známé jako Plitvice, možná čeká zásadní změna. Volnou plochu po...

13. 8. 2019
Stromy sají vodu z vaků. Odolá novinka vandalům?

Kunovice

Stromy sají vodu z vaků. Odolá novinka vandalům?

Uherské Hradiště není jediné, které při panujících tropech „zalévá“ čerstvě vysázené stromy speciálními zavlažovacími vaky. Unikátní systém...

13. 8. 2019
TOPlist