FacebookYoutubeInstagram

Když prodají školu, opraví obecní silnice

Lopeník Zprávy 6. 1. 2009
Když prodají školu, opraví obecní silnice
Foto: fab

Nevyužitou budovu školy se rozhodli poskytnout k prodeji lopeničtí zastupitelé. Na provoz komplexu, který sloužil jako turistické centrum či ubytovna pro lesní dělníky, totiž sami nemají prostředky. Peněz na projekty je v malých vesnicích obecně málo. Pokud by se Lopenickým jejich záměr s prodejem podařil, plánují investovat do oprav obecních silnic.

„Měli jsme dva vážné zájemce, ale oba od záměru odstoupili. V současnosti jsme tedy zadali prodej realitní kanceláři, která má zastoupení v šesti zemích, a doufáme tedy, že se nějaký podnikatel najde,“ sdělil starosta Lopeníku Vojtěch Vráblík. Obec by jako kupce nejraději viděla podnikatele, který by objektu vrátil jeho původní účel rekreačního zařízení a využil potenciál polohy v krajině Bílých Karpat. „Momentálně nás hodně zatěžuje i samotná údržba objektu. Nemáme pro něj totiž sami využití, ale topit a sekat trávu samozřejmě musíme,“ dodal Vráblík.

Obec by za objekt nejraději vyinkasovala částku kolem tří a půl milionu korun. Peníze by následně investovala do místní infrastruktury, která není zrovna v nejlepším stavu. „Pokud se prodej podaří, část financí by šla i na opravu cesty vedoucí ke škole a do sedla. Cesta v této části je totiž hodně využívaná,“ doplnil starosta.

Lopeničtí teď doufají, že se prodej podaří uskutečnit. Na velké projekty, jako je i oprava obecních silnic, totiž v samotném rozpočtu mnoho prostředků nezbývá.

Autor: fab

Vaše názory

Exekuce svázala radnici ruce

Uherský Brod

Exekuce svázala radnici ruce

V nepříjemné situaci se na sklonku roku ocitla brodská radnice. Kvůli soudnímu sporu, který radnice vede o...

6. 1. 2009
Postaví v obci elektrárnu?

Slavkov

Postaví v obci elektrárnu?

Slavkovské zastupitelstvo podpořilo záměr dolněmčanského družstva na vybudování fotovoltaické elektrárny na katastru obce. Jedná se však teprve...

5. 1. 2009
Orli mají nové hřiště

Uherský Brod

Orli mají nové hřiště

Další možnost sportování pro širokou veřejnost zajistil uherskobrodský Orel. Na svém pozemku v areálu Orelského stadionu využili...

5. 1. 2009
Chřipka, či vánoční perník?

Uherský Brod

Chřipka, či vánoční perník?

Popelnice plná obalů od volně dostupných léků proti chřipce. To může znamenat jen dvě věci. Buď řádí...

5. 1. 2009
TOPlist