FacebookYoutubeInstagram

Konec monopolu ČD? Arriva slibuje více vlaků ve dne i v noci

Slovácko Zprávy 5. 12. 2019
Konec monopolu ČD? Arriva slibuje více vlaků ve dne i v noci
Foto: Ilustrační foto

Už jen pár dnů zbývá do konce monopolu Českých drah (ČD) na místních tratích. V neděli 15. prosince se na trasách Staré Město - Uherské Hradiště - Uherský Brod a Uherský Brod - Luhačovice poprvé rozjedou soupravy společnosti Arriva vlaky. Dobrou zprávou je, že některé vlaky pojedou každý všední den, další budou lépe navazovat na rychlíky nebo dojedou o několik zastávek dál.

Namátkou - rozšiřuje se nabídka večerních spojů. Nově pojedou třeba od pondělí do neděle večerní spoje z Újezdce u Luhačovic do Luhačovic v časech 20.37 a 21.13 hodin. První má přípoj od Bojkovic, druhý ze směru Staré Město u Uherského Hradiště a Bylnice.

Z Luhačovic se rozjedou nové vlakové spoje ve 20.20 a 20.55 hodin, přičemž oba mají přípoje do dalších cílů ve Zlínském kraji. Pojede například i nový vlak ve 22.28 hodin ze Starého Města u Uherského Hradiště do Veselí nad Moravou.

„Nové ranní spojení vzniká z Uherského Hradiště do Starého Města ve 3.10 jako přípoj k vlaku Českých drah,“ přibližuje Jan Holub, mluvčí Arriva vlaky. Pokud jde o přípoje na vlaky konkurence, ČD i Arriva vlaky už dřív oznámily, že si budou jízdenky navzájem uznávat. „Kdo tedy pojede třeba z Bojkovic do Otrokovic s přestupem ve Starém Městě na soupravu ČD, tomu bude stačit jediný lístek. To samé platí i nazpátek, kdy cestující začne svoji jízdu ve vlacích ČD,“ potvrdil mluvčí Holub.

Původní vlaky z Bylnice, které jezdily v časech 10.05, 12.05, 14.05, 16.05 a končily v Uherském Brodě, pojedou nově až do Starého Města u Uherského Hradiště a vlaky odjíždějící z Uherského Brodu do Uherského Hradiště v časech 11.20, 13.20, 15.20 a 17.20 hodin, které původně jezdily jen v pracovní dny, pojedou nově každý den.

Z Uherského Hradiště do Uherského Brodu budou denně jezdit nové vlaky s odjezdy v 8.42, 10.42, 12.42, 14.42 a 16.42 hodin a dojedou nově až do Bylnice.

Dobrou zprávou pro cestující je novinka na internetové stránce ww.arriva.cz, kde se zavádí nová vlaková sekce s kompletními jízdními řády pro jednotlivé tratě. Společnost slibuje také podrobnosti k jízdenkám a jejich nákupu. 

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Rozhlas v Brodě? Spíš než zprávy šíří hlukový smog

Uherský Brod

Rozhlas v Brodě? Spíš než zprávy šíří hlukový smog

Zní to jako zpráva poněkud přitažená za vlasy, ale hlášení městského rozhlasu v Uherském Brodě je hlučnější...

4. 12. 2019
Proměna aquaparku začne v roce 2021, otazník nad Koupelkami visí dál

Uherský Brod

Proměna aquaparku začne v roce 2021, otazník nad Koupelkami visí dál

My rozšíříme areál aquaparku Delfín o venkovní bazény, brouzdaliště, skluzavky, herní prvky a dětský bazén. Přidáme k...

4. 12. 2019
Dálnice D55 má zelenou, v akci už jsou archeologové

Babice, Staré Město

Dálnice D55 má zelenou, v akci už jsou archeologové

Dvacet let čekání skončilo, stavba dálnice D55, která odlehčí přetížené dopravě na Slovácku, zvedla oponu! Pracovní stroje...

4. 12. 2019
Vztek rodičů, za parkování u školy dostávají pokuty

Uherské Hradiště

Vztek rodičů, za parkování u školy dostávají pokuty

Dopravní chaos zavládl u Základní školy Za Alejí v Uherském Hradišti. Na vině je probíhající rekonstrukce školního...

3. 12. 2019
TOPlist