FacebookYoutubeInstagram

Krajští radní zasedali s vedením Hradiště

Uherské Hradiště Zprávy 9. 5. 2011

Rada Zlínského kraje zasedala společně s vedením města Uherské Hradiště. Na programu debaty bylo pět nejdiskutovanějších témat ve městě. Tedy protipovodňová opatření, osud budovy bývalé věznice, doprava, budoucnost parku Rochus a podpora výstavby centrálního nemocničního pavilonu.

Protipovodňová opatření, jejichž cílem je ochránit od velké vody větší část města, by si měla vyžádat náklady 190 milionů korun.

„Rádi bychom měli od kraje v této věci morální podporu při jednáních s dotčenými subjekty. Opatření chceme realizovat co nejdříve, abychom uklidnili naši čtyřicetitisícovou aglomeraci,“ řekl starosta Květoslav Tichavský. K dalšímu osudu věznice, o jejíž odkup od okresního soudu město dlouhodobě usiluje, starosta podotkl: „Sami občané hodnotí tento chátrající objekt v centru jako ostudu nejen města, ale i celého kraje.“ Pokud by dostalo město budovu do svých rukou, plánuje ji zvelebit a její část přebudovat na muzeum. „Zabýval jsem se tímto problémem poměrně dlouho a intenzivně, ale bohužel se nepodařilo čehokoliv dosáhnout. Neměli bychom však v tomto snažení polevit a město by se mělo o tuto záležitost zasadit. Stát nemá tak úzkou vazbu na občany Uherského Hradiště, a nevěřím proto, že s tím v nejbližší době něco udělá,“ komentoval problematiku statutární náměstek hejtmana Libor Lukáš.

V dopravě padla oboustranná shoda na podpoře dostavby silnice R55 a dobudování velké infrastruktury, která by měla řadu dopravních komplikací odstranit. „Stejně tak se vrcholní představitelé kraje a města dohodli na vzájemné podpoře při výstavbě centrálního pavilonu v Uherskohradišťské nemocnici,“ shrnula Gabriela Sýkorová Dvorníková, mluvčí zlínského hejtmanství.

Autor: ara

Vaše názory

Nová sauna je mimo provoz

Uherský Brod

Nová sauna je mimo provoz

Uherskobrodský aquapark Delfín bojuje s konkurencí. Před několika měsíci proto rozšířil svou výstavní atrakci - finskou saunu....

9. 5. 2011
Řidiče přivítá letoun L610

Staré Město

Řidiče přivítá letoun L610

U majáku ve Starém Městě „přistane“ kunovický letoun L610. Stane se tak novou atrakcí pro návštěvníky města....

9. 5. 2011
V Huštěnovicích dnes zavřou železniční přejezd

Huštěnovice

V Huštěnovicích dnes zavřou železniční přejezd

Na řidiče čeká v Huštěnovicích patnáctihodinové „zaslepení“ silniční spojky do Sušic. Správa železniční a dopravní cesty má...

9. 5. 2011
Jedy z bývalé prádelny hrozí i po 10 letech

Uherský Brod

Jedy z bývalé prádelny hrozí i po 10 letech

Uherský Brod už přes deset let sanuje zamořenou oblast po bývalé chemické prádelně v ulici Vazová. Zatímco...

9. 5. 2011
TOPlist