FacebookYoutubeInstagram

Kriminálka skřípla slovenský gang. Auta kradl i na Slovácku

Slovácko Zprávy 3. 12. 2018
Kriminálka skřípla slovenský gang. Auta kradl i na Slovácku
Foto: Ilustrační foto

Kriminalisté ze Zlína odhalili pětičlennou skupinu Slováků, kteří na rozsáhlém území Moravy v posledních dvou letech ukradli nebo se pokusili ukrást nejméně šestadvacet aut za zhruba 12 milionů korun. Další 1,5milionovou škodu pak cizinci způsobili odcizením věcí, které v autech našli. Všichni jsou už ve vazbě a hrozí jim až deset let za mřížemi.

Hlavou dobře organizovaného gangu byl 33letý muž, jeho čtyřem komplicům je od 28 do 39 let. „Činnost skupiny byla velmi sofistikovaná, obvinění měli krádeže vozidel připravené a dobře promyšlené. Do Česka se vydávali v nočních hodinách vozidlem opatřeným kradenými registračními značkami, které měnili. Vozidla kradli na objednávku a odváželi je na Slovensko,“ popisuje Lenka Javorková, mluvčí krajské policie ve Zlíně.

Za dva roky takto ukradli na 26 aut značek Audi, Renault, Fiat, Citroën, Peugeot a Škoda. Na Slovácku zacílili na Bojkovice, Korytnou a Kunovice. Na území celého Zlínského kraje odcizili celkem osmnáct aut.

„Gang ale mířil také do vedlejších krajů. V Moravskoslezském kraji loni v červenci odvezli z autosalonu hned čtyři auta za 2,5 milionu korun. Terčem jejich krádeží byla často i větší vozidla, třeba Fiat Ducato nebo Renault Master, ve kterých měli často majitelé i drahé pracovní nářadí,“ upřesňuje mluvčí Javorková.

Policie zajistila při domovních prohlídkách také několik odcizených registračních značek, kukly a několik kovových „ježků“, které měli muži připravené k použití proti vozidlům policie v případě pronásledování.

„Všech pět mužů jsme ve spolupráci s kolegy ze Slovenska zadrželi už před několika měsíci, kdy byli umístěni v takzvané vydávací vazbě na Slovensku. Samotné vydání osob k trestnímu stíhání v České republice trvalo přes tři měsíce,“ dodala policejní mluvčí Javorková.

Jeden ze zadržených mužů byl nedávno ve vězení za majetkovou trestnou činnost na Slovensku, další pak byl odsouzen v Rakousku. Celé pětici hrozí v případě odsouzení až desetileté vězení. Nyní čelí obvinění z krádeže a z přečinů poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Autor: ara

Vaše názory

Shrábnou neuvolnění konšelé maximální odměnu?

Uherské Hradiště

Shrábnou neuvolnění konšelé maximální odměnu?

Opozice v Uherském Hradišti lapá po dechu! Vládnoucí koalice totiž na dnešním zastupitelstvu hodlá neuvolněnému místostarostovi Ivo...

3. 12. 2018
Dubový Baťa už sedí u Moravy, ožíval dva měsíce

Uherské Hradiště

Dubový Baťa už sedí u Moravy, ožíval dva měsíce

Jan Antonín Baťa v lehce nadživotní velikosti už pozoruje řeku Moravu. Lavičku s dřevěnou sochou podnikatele a...

3. 12. 2018
Lidé podepisují petici a žádají bezpečnější Brod. Stačily tři rvačky

Uherský Brod

Lidé podepisují petici a žádají bezpečnější Brod. Stačily tři rvačky

Hysterie je zbytečná a není na místě, Uherský Brod je bezpečné město. Do jedné věty se dá...

2. 12. 2018
Policie zbrojí, do Uherského Hradiště míří rowdies fotbalové Sparty

Uherské Hradiště

Policie zbrojí, do Uherského Hradiště míří rowdies fotbalové Sparty

Více než stovka policistů se připravuje na rizikové fotbalové utkání mezi 1. FC Slovácko Uherské Hradiště a...

30. 11. 2018
TOPlist