FacebookYoutubeInstagram

Kudlovice převzal „sám voják v poli“

Kudlovice Zprávy 20. 11. 2014
Kudlovice převzal „sám voják v poli“
Foto: ilustr., foto - sal
Inzerce

Rarita v Kudlovicích. V obci pod úpatím Chřibů se ujal starostovského žezla Josef Snopek, bývalý ředitel Základní školy UNESCO v Uherském Hradišti, který ve volbách získal jediný mandát pro Sdružení nezávislých kandidátů a KDU-ČSL. Na vítězné sdružení Pro rozvoj Kudlovic nezbyl ani post místostarosty.

„I když jsme získali stejně čtyři mandáty jako Sdružení nezávislých občanů, dostali jsme o tři sta hlasů víc. Jenže vzájemná spolupráce nebyla možná,“ uvedl Zdeněk Jabůrek, bývalý starosta, který kandidoval jako trojka a dopředu avizoval, že končí.

Pomyslné misky vah převážil na stranu Sdružení nezávislých občanů Snopek. „Jejich plány a vize mně jsou bližší,“ vysvětlil sedmapadesátiletý Snopek, který nakonec usedl do křesla starosty. „I když Sdružení nezávislých občanů mělo svého kandidáta, volba padla na mě,“ říká Snopek, který v letech 1990 až 1994 působil jako místostarosta. V komunální politice tak není úplný nováček, navíc se podílí na kulturním dění v obci. Opozici si však nezískal, byl zvolený poměrem hlasů 5:4. Místostarostkou se stala Jarmila Kučerová z koaličního sdružení.

Vítěz voleb František Mikulášek, který získal 223 hlasů, tedy skoro o šedesát více než Snopek, byl zvolený jen předsedou kontrolního výboru. „Uvidíme, třeba to bude fungovat. Novému starostovi v začátcích každopádně pomůžu,“ říká Jabůrek. „Už jsme spolu prošli celou obec, čeká nás hodně práce. Prioritou je čistička a revitalizace návsi,“ potvrdil Snopek, který se v úterý minimálně na čtyři roky rozloučil s profesí učitele.

Autor: ceh

Vaše názory

Strání má nového starostu. Benešíka vystřídal Popelka

Strání

Strání má nového starostu. Benešíka vystřídal Popelka

Devětačtyřicetiletý Antonín Popelka, lídr Nestraníků a s 599 hlasy vítěz komunálních voleb ve Strání-Květné, vystřídal na místě...

20. 11. 2014
Zahrádkáři zvýraznili volební úspěch, získali starostku

Vážany

"Zahrádkáři" zvýraznili volební úspěch, získali starostku

Vážanům vládne žena. Markéta Pavlíčková převzala pomyslnou štafetu po Františku Drobilovi, který už není ani zastupitelem. Pětatřicetiletá...

20. 11. 2014
V Sušicích se půjde zase k volbám. Kvůli vyřizování účtů?

Sušice

V Sušicích se půjde zase k volbám. Kvůli vyřizování účtů?

Sušice jsou pro smích. Obec si říká o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Ale pyšní na něj...

20. 11. 2014
V regionu jsou prý dvě silnice smrti a další dvě k tomu mají blízko

Slovácko

V regionu jsou prý dvě silnice smrti a další dvě k tomu mají blízko

Že bude celkem 19,6 kilometru cesty napříč buchlovskými kopci patřit v novém přehledu silnic smrti mezi patnáct...

19. 11. 2014
TOPlist