FacebookYoutubeInstagram

Kunovský les obchází strach, mohutný cane corso tam zardousil teriéra!

Kunovice, Uherské Hradiště Zprávy 13. 3. 2019
Kunovský les obchází strach, mohutný cane corso tam zardousil teriéra!

Jack Russel teriér (na menším snímku), neměl po napadení Canem Corso šanci. Boj o přežití měl údajně začít nevinně, oba psi si spolu napřed prý jen hráli. K zardoušení došlo v Kunovském lese v místech známých jako Jelení louka. Oba snímky jsou pouze ilustrační, nejde o přímé účastníky nerovného souboje.

Foto: Ilustrační foto web, KOLÁŽ DOBRÉHO DNE
Inzerce

Hororový zážitek, který z hlavy jen tak nevymažou, si v Kunovském lese prožili majitelé Jack Russel teriéra. Jejich čtyřnohého přítele totiž podle policie napadli a usmrtili dva volně pobíhající psi plemene cane corso, jejichž majitelem je podnikatel Martin Masařík z Uherského Hradiště. Případem se už zabývá policie.

„Jeden z agresivních psů napadal ještě dalšího psa, ale jeho útok se už podařilo přivolaným policistům odvrátit. O jeho odchyt a předání majiteli se následně postarali strážníci městské policie z Kunovic,“ informovala Milena Šabatová, mluvčí uherskohradišťské policie. „Když jsme přijeli, pejsek už byl mrtvý. Starší fenka se jeho trhání nezúčastňovala, jen se dívala opodál a potom utekla domů. „Zabijákem“ bylo ještě štěně. Když jsme jej přivedli domů, převzal si jej otec majitele, který byl z toho nešťastný,“ vylíčil událost Luboš Blaha, vedoucí strážník Městské policie v Kunovicích.

Lidé venčili psa na Jelení louce, podle svědků neměli šanci jej zachránit. I když se samozřejmě snažili. „Štěstí, že se nestalo ještě něco i jim… Ale co když se něco takového stane? Ohrožení jsou vlastně všichni, protože nikdo neví, kdy psi znovu utečou a koho napadnou. Vždyť v Kunovském lese si hraje i spousta dětí,“ varuje jedna ze svědkyň. „Volně pobíhající pes je nebezpečný pro své okolí. Může napadnout lidi, zejména chodce a cyklisty, ostatní zvířata nebo zavinit dopravní nehodu, případně způsobit škodu na majetku,“ potvrdila policejní mluvčí. A tak není divu, že Kunovský les obchází strach, rodiče malých dětí, ale i psů chodí do oblíbeného lesoparku v obavách. Kupují paralyzéry a pepřové spreje.

„Co se stalo, je pro mě nepříjemné a jako pro milovníka zvířat velmi smutné. K usmrcení pejska došlo při hře s naším osmiměsíčním štěnětem plemene cane corso,“ pravil zdrceně Martin Masařík, který se chovu italských corso psů věnuje už deset let. „Nejde o žádné bojové plemeno, úmyslný útok štěněte je vyloučený. Jen si s teriérem hráli. Jelikož je ale zvyklý na hrátky s dospělými psy, kteří mu dávají jasné hranice, vzhledem ke své nevyzrálosti neodhadl převahu a silným stiskem pejska útlejšího plemene usmrtil,“ pokračoval Masařík, který byl v době útoku s rodinou na horách. O psy se staral jeho sedmdesátiletý otec. Jenže ze zahrady utekli, když nechal déle otevřenou bránu…  „Hned po nešťastné události jsem se spojil s majitelkou usmrceného pejska, které jsem vyjádřil lítost a omluvil se. Je mi ale jasné, jak velkou ztrátu utrpěla, proto jsme se domluvili na finanční kompenzaci s přihlédnutím k takzvané ceně zvláštní obliby,“ prozradil chovatel, který z případu vyvodil i patřičné důsledky. Se štěnětem hned zahájí odborný výcvik.

„Majitel psů se dopustil přestupku, za který mu hrozí až padesátitisícová pokuta,“ dodala ještě Šabatová, mluvčí policie, která doporučuje při setkání s agresivním psem zachovat klid, nekřičet, nemávat rukama ani zběsile neutíkat a vyhledat nejbližší bezpečné místo, třeba za plotem nebo v domě.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Ve Starém Městě už vyhlížejí čápy. Hnízdo stálo 770 tisíc korun!

Staré Město

Ve Starém Městě už vyhlížejí čápy. Hnízdo stálo 770 tisíc korun!

Přiletí, nepřiletí? Toť otázka… U Základní školy ve Starém Městě už každopádně stojí náhradní hnízdo pro čápy,...

12. 3. 2019
Brodská dialýza je v novém, nechybí ani klima

Uherský Brod

Brodská dialýza je v novém, nechybí ani klima

Pět měsíců dlouhá obnova dialýzy, která sídlí v areálu Městské nemocnice s poliklinikou Uherský Brod, skončila. Pacienti...

12. 3. 2019
Muzejníci renovují první čtyřistadesítku z roku 1969

Kunovice

Muzejníci renovují první čtyřistadesítku z roku 1969

Letečtí nadšenci zachraňují první turbolet L-410, který je součástí expozice Leteckého muzea v Kunovicích. Jeho žalostný stav...

12. 3. 2019
Pašovické plány: nové sítě i aplikace do mobilních telefonů

Pašovice

Pašovické plány: nové sítě i aplikace do mobilních telefonů

V Pašovicích se schyluje k zahájení investice roku, kterou je dokončení projektu výstavby inženýrských sítí v místní...

12. 3. 2019
TOPlist