FacebookYoutubeInstagram

Kunovský les změní majitele, režim zůstane?

Uherské Hradiště Zprávy 27. 1. 2016
Kunovský les změní majitele, režim zůstane?
Inzerce

Kunovský les na 99 procent skutečně spadne do klína Jihomoravského kraje! Obyvatelé Uherského Hradiště však změnu majitele nijak nepocítí, jejich oblíbené místo rekreace a sportu jim i nadále zůstane otevřeno dokořán. Aspoň podle nejčerstvějších informací z radnice. „Inicioval jsem a absolvoval několik důležitých jednání, jejichž výsledkem byl prosincový příslib náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Zdeňka Pavlíka, že s městem uzavře smlouvu o výpůjčce. Samozřejmě v případě schválení darovací smlouvy o bezúplatném převodu státního lesa na kraj,“ informoval Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště.

V novém roce se jednání zatím nikam výrazně neposunula. Jihomoravský kraj totiž zasáhlo personální zemětřesení, které se dotklo i v případu zainteresovaných lidí. „Odhad dořešení celé problematiky, která se stále vyvíjí, není možný. Starosta aktuálně sjednává další schůzky s odpovědnými osobami,“ dodal Jan Pášma, mluvčí radnice.

Uherské Hradiště se pustilo do boje o Kunovský les v okamžiku, kdy vláda ČR posvětila převod 900 hektarů státního lesa na Jihomoravský kraj, který tak vyřeší dlouhodobou absenci lesa pro výuku studentů Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec. Radnice má zálusk jen na 80 hektarů Kunovského lesa, ohraničených sídlištěm Štěpnice, řekou Moravou a obchvatem, které jsou hojně využívány obyvateli i sportovci. „Primárně ale neusilujeme o vlastnictví lesa, jen o jeho smluvní užívání, abychom zajistili zachování discgolfových košů, dětského hřiště, mobiliáře i oblíbené běžecké trasy „pilinovky“. I proto považuji za důležitý příslib náměstka hejtmana,“ zdůraznil Blaha.

Autor: ceh

Vaše názory

Školáci si na zahradě i zasáňkují

Kudlovice

Školáci si na zahradě i zasáňkují

Zahrada Základní školy v Kudlovicích se převlékla do moderního hávu, minulostí jsou nevyhovující herní prvky i betonové...

27. 1. 2016
Střední školy na jednom místě? Najdete je na zkola.cz

Zlínský kraj

Střední školy na jednom místě? Najdete je na zkola.cz

Rodiče, zbystřete! Termín přihlášek školáků na střední školy se pozvolna blíží. Jen ve Zlínském kraji je 66...

27. 1. 2016
Opraví ostudnou cestu k úřadu a škole

Nedakonice

Opraví ostudnou cestu k úřadu a škole

Cesta k obecnímu úřadu v Nedakonicích konečně získá důstojnou podobu, havarijnímu stavu komunikace odzvoní rekonstrukce, která se...

27. 1. 2016
Ubytovnu nestrhnou. Vzniknout může sedm bytů

Strání

Ubytovnu nestrhnou. Vzniknout může sedm bytů

Do bývalé sklářské ubytovny, dlouhodobě opuštěného domu u koupaliště v Květné, se možná znovu vrátí život. Otázkou...

27. 1. 2016
TOPlist