FacebookYoutubeInstagram

Lidé drží noční hlídky, bojí se nájezdu štěnic, švábů a rusů

Uherské Hradiště Zprávy 6. 9. 2017
Lidé drží noční hlídky, bojí se nájezdu štěnic, švábů a rusů

Deratizér měl v problémovém bytě spoustu práce...

Foto: koláž DOBRÉHO DNE

Štěnice, švábi, rusi, to jsou noční můry obyvatel jednoho z městských bytových domů v Uherském Hradišti. Jejich sousedkou je totiž žena, která svůj pronajatý byt proměnila ve skladiště oblečení, z něhož se podle všeho stalo epicentrum hmyzu… I když jej v týdnu opětovně vystříkal deratizér, situaci podle všeho vrátí do starých kolejí až exekutor.

„Je to strašné, už ani nespíme, v noci držíme hlídky u dveří i oken. Ale často je to marné, protože švábi a štěnice už pronikli i do stupaček, jsou všude,“ svěřila se DOBRÉMU DNI jedna z obyvatelek, která je podle svých slov zralá na prášky… „Už před dvěma lety vytopila byt pod sebou, voda se valila i po schodech. A teď zase paraziti. Kdybych měla kam, odstěhuju se,“ dodala bezradně žena.

Jelikož zamořený bytový dům patří městu, radní mají čela vrásčitá jako indiánské stařeny. „V domě jsou dlouhodobě problémy s jednou nájemnicí. Výskyt parazitů si opakovaně vyžádal dezinsekci, ale bohužel bez většího efektu. Nepodařilo se nám totiž vstoupit do všech prostor domu, včetně bytů,“ reagoval Zdeněk Procházka, místostarosta Uherského Hradiště. „Množství parazitů v domě už ohrožuje zdraví nájemníků a hraničí s havarijním stavem,“ zdůraznil Procházka.

Zaměstnanci deratizační firmy neotevřela ani problémová nájemnice, radnice se proto domluvila s její sestrou. Ta už ženu přiměla k rozumu. Deratizátor tak za doprovodu hlídky městské policie a úředníků radnice navštívil v uplynulém týdnu i inkriminovaný byt. A nestačil se divit. Štěnice a švábi měli v bytě několik hnízd. Vystříkal, co bylo možné. Ale pod hromady hadrů se samozřejmě nedostal. „Mám tady pořádek, všechno uklízím jarovou vodou. Ráda všechno čistím, peru a sprchuju se,“ tvrdila strážníkům nájemnice, která odmítá, že její vášeň pro shromažďování všemožného oblečení je zdrojem parazitů. „Ze zákona nemáme právo jí cokoliv z bytu vystěhovat,“ podotkl Vlastimil Pauřík, velitel uherskohradišťské městské policie.

Radnici každopádně už došla trpělivost. „Už jsme vyčerpali veškeré zákonné postupy na všech úrovních, věc aktuálně řeší exekutorský úřad,“ potvrdil Procházka. Když se podle něj prokáže, že nájemnice je původem šíření parazitů, ponese právní následky.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Nadace navyšuje kulturní grant o další milion

Zlínský kraj

Nadace navyšuje kulturní grant o další milion

Především na podporu rozvoje lidové kultury a dalších kulturních a folklorních projektů Zlínského kraje je zaměřen kulturní...

5. 9. 2017
Schody ke zbrojovce jsou jako zakleté. Opravu vzdaly už tři firmy

Uherský Brod

Schody ke zbrojovce jsou jako zakleté. Opravu vzdaly už tři firmy

Uherskému Brodu se začínají vyhýbat specialisté na opravy schodů. Po opakovaném tendru na rekonstrukci takzvaných Velkých schodů,...

5. 9. 2017
Kaštan byl nebezpečný, šel k zemi

Kunovice

Kaštan byl nebezpečný, šel k zemi

Vzrostlý kaštan už není dominantou hřbitova v Kunovicích. Strom padl k zemi. Jeho pokácení si vyžádala bezpečnost...

5. 9. 2017
Vlásky z lásky pomáhají lidem s rakovinou

Uherské Hradiště

Vlásky z lásky pomáhají lidem s rakovinou

Když je chemoterapie připravila o vlasy, jejich psychický stav se rapidně zhoršil. Jako dospívající ženy nezvládají zvídavé...

5. 9. 2017
TOPlist