FacebookYoutubeInstagram

Majitelé zahrádek si připlatí, ale i ušetří

Uherské Hradiště Zprávy 27. 3. 2009
Inzerce

Majitelé venkovních zahrádek v historickém jádru Uherského Hradiště sáhnou o něco málo hlouběji do kapsy! Už za letní provoz totiž zaplatí za každý metr čtvereční o korunu více. V dalších částech města však provozovatelé restaurací a kaváren zůstanou na svém, nebo dokonce měsíčně ušetří stovky korun.

„Zahrádky se doposud řešily jako zábor veřejného prostranství a pro všechny platila jednotná sazba. V létě tři koruny za metr čtvereční a den, v zimě jen korunu. Rada města však přichází s novinkou, která rozděluje zahrádky do čtyř cenových letních pásem. V zimě se nic nemění,“ říká Stanislav Blaha, místostarosta Uherského Hradiště.

Denně o korunu více přijde v létě provozování venkovních zahrádek na Masarykově i Mariánském náměstí, ulici Havlíčkově, Prostřední, Františkánské (jen v pěší zóně), na nádvoří Staré radnice a v atriu. V ostatních místech městské památkové zóny zůstává sazba stejná. „O korunu méně naopak zaplatí majitelé zahrádek na zbytku katastru města a v části Mařatic, v Jarošově, Sadech, Véskách a Míkovicích pak zaplatí celoročně pouze korunu,“ doplnil Blaha.

Novým cenám se nikdo nevyhne, ani provozovatelé, kteří mají smlouvu na dobu neurčitou. V jejich případě vše ošetří dodatek. „Aktuálně je v Uh. Hradišti osmnáct zahrádek a snížení cen je jasným signálem, že máme zájem, aby se jejich počet ještě rozrostl a město žilo,“ uvedl místostarosta.

Autor: ceh

Vaše názory

Tržby z automatů opět trhly rekord

Uherské Hradiště

Tržby z automatů opět trhly rekord

Parkující řidiči v Uherském Hradišti opět vytvořili rekord! Do automatů naházeli skoro 6,7 milionu korun, čímž spolu...

27. 3. 2009
Boj na hraně zákona!

Lipov

Boj na hraně zákona!

Radikální metodu jak donutit uhradit dlužné částky zvolila pro své neplatiče radnice v Lipově. Na svých obecních...

27. 3. 2009
Brodsko v soutěži webů zabodovalo

Uherskobrodsko

Brodsko v soutěži webů zabodovalo

Hned tři medailové úspěchy si připsali zástupci obcí Uherskobrodska v krajské přehlídce obecních webových stránek Zlatý erb....

27. 3. 2009
Řidiče čekají částečné i úplné uzavírky

Řidiče čekají částečné i úplné uzavírky

Už za týden se rozjede rekonstrukce budoucí objížďky přes Nedachlebice při tolik očekávaném vyrovnání nebezpečného silničního esíčka...

27. 3. 2009
TOPlist