FacebookYoutubeInstagram

Matka se nevzdává. O jméno dcery chce bojovat s pomocí státního zastupitelství

Nivnice Zprávy 31. 5. 2016
Matka se nevzdává. O jméno dcery chce bojovat s pomocí státního zastupitelství
Foto: ilustr. web
Inzerce

„O svou dceru zájem mám, rád bych se s ní stýkal, jen mi není umožněn styk s ní ze strany matky nezletilé. Vždy, když jsem měl zájem se s ní vidět, vždy se nějakým způsobem vymlouvala. Výživné řádně platím. Ke své dceři chovám hluboký citový vztah, mám zájem se s ní vídat a podílet se na její výchově. Navrhuji tedy Krajskému soudu v Brně - pobočce ve Zlíně, aby rozsudek soudu I. stupně potvrdil a návrh matky nezletilé na udělení souhlasu na změnu příjmení zamítl.“

Takto se Ladislav V. hájil v únoru před odvolacím soudem, který řešil žádost o změnu příjmení jeho pětileté dcery. O změnu příjmení požádala matka dítěte a bývalá přítelkyně Hana K. Avšak odvolací soud tehdy potvrdil rozhodnutí tribunálu v Uherském Hradišti a případ tím měl skončit. Dnes se ale chystá další díl příběhu, tentokrát s pomocí státního zastupitelství.

Proč? Hana K. nesouhlasí s prohlášením bývalého přítele u odvolacího soudu. „Otec neměl o dceru nikdy zájem. Začal se zajímat až poté, co u soudu uslyšel, že změna příjmení může jeho dítě začlenit tam, kam patří. Tedy do mojí rodiny. Nikdy dceři neposlal jediný dárek na Vánoce. Nepřivezl nic ani na loňské narozeniny… Obrátila jsem se s problémem už dřív také na kancelář ombudsmanky, o pomoc jsem požádala také Ligu lidských práv a Kancelář prezidenta republiky. Uvažovala jsem také o tom, že se obrátím na Ústavní soud v Brně. Nakonec ale budu žádat spravedlnost za pomoci státního zastupitelství. Třeba najdeme cestu a důvod i k trestnímu oznámení,“ prohlásila matka.

(Redakce jména všech účastníků soudního sporu zná, ale s ohledem na právní ochranu nezletilé neuvádíme její ani celá jména rodičů.)

Autor: ara

Vaše názory

Nové Vsi chybí urnové hroby

Ostrožská Nová Ves

Nové Vsi chybí urnové hroby

Chátrající zeď, nedostatek míst pro urnové hroby, ale také spodní voda patří k problémům hřbitova v Ostrožské...

31. 5. 2016
Hluk omezuje provoz dvora

Hluk

Hluk omezuje provoz dvora

Od středy 1. června začne v Hluku až do odvolání platit omezený provoz sběrného dvora. Otevřeno bude...

31. 5. 2016
Starosta vážně havaroval, ale v ohrožení života není

Zlechov

Starosta vážně havaroval, ale v ohrožení života není

Starosta Zlechova Ondřej Machala měl vážnou dopravní nehodu. Jeho stav je však stabilizovaný, je mimo ohrožení života....

30. 5. 2016
Další slib pro věznici. Babiš prý peníze určitě sežene

Uherské Hradiště

Další slib pro věznici. Babiš prý peníze určitě sežene

Blýská se na lepší časy? Bývalá věznice v Uherském Hradišti má další naději, že se zbaví ostudného...

30. 5. 2016
TOPlist