Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Město otevírá brány filmařům, přijdou?

Uherské Hradiště Zprávy 10. 8. 2017
Město otevírá brány filmařům, přijdou?

Uherské Hradiště posloužilo už v sedmdesátých letech k filmovému zpracování románu Milana Kundery Žert. Na snímku Josef Somr, představitel hlavní role.

Foto: ilustr. web

Uherské Hradiště otevírá náruč filmařům! Radnice se čerstvě zapojila do rodiny měst Zlínského kraje, která filmovým štábům nabízí pro natáčení výhodnější podmínky. Město se nově pyšní titulem Filmová obec. A právem, vždyť v minulosti se nejméně 25 míst stalo reáliemi pro natáčení filmů.

Filmové producenty čeká během příprav na natáčení vždy stejný úkol: zajistit zábory, svoz odpadu a spojit se s místními hasiči, policií i záchrannou službou. „A tak vznikla myšlenka na jednotlivých úřadech všechno předjednat a filmařům tak ještě víc usnadnit přístup do regionu,“ prozradila Magdaléna Hladká, výkonná ředitelka filmové kanceláře Zlín Film Office, kde projekt Filmová obec vznikl.

Uherské Hradiště se mezi filmové obce hrdě hlásí. „Jsme proslulí historickými reáliemi i jako město kultury. Filmový průmysl nemůže stát bokem a jestli se má srdce Slovácka - Uherské Hradiště stát pro filmaře zajímavým, vyjdeme jim vstříc. Hradišťané jsou velkými patrioty a nepochybně město ve filmech rádi uvidí,“ prohlásil Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště, které také nepřijde zkrátka. „Filmové obce jsou zviditelňovány a přednostně doporučovány filmařům k natáčení. Vstřícnost se pak městům vrací i možností podívat se na plac, pořídit pro propagaci města fotografie z natáčení nebo získat poděkování v titulcích,“ nabízí Jindřich Motýl, předseda Regionálního filmového fondu, který je zřizovatelem filmové kanceláře.

Uherské Hradiště si ve filmu zahrálo už několikrát, nejznámějšími jsou seriál Slovácko sa nesúdí (1975), film Veliká příležitost (1949), Žert s Josefem Somrem (1969) nebo Sonáta pro Zrzku (1980), ve kterém ztvárnily hlavní role Stanislava Coufalová, Lubor Tokoš a Laďka Kozderková.

Označení filmová obec ještě ve Zlínském kraji používají Holešov, Kroměříž, Otrokovice, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Klobouky, Valašské Meziříčí, Vsetín a Zlín.

Autor: ceh

Vaše názory

Špitál půjčuje novorozenecké postýlky!

Uherské Hradiště

Špitál půjčuje novorozenecké postýlky!

Uherskohradišťská nemocnice jako jediná ve Zlínském kraji půjčuje zájemcům z řad veřejnosti moderní novorozenecké postýlky. Novou službu...

10. 8. 2017
Muži vzali nože do rukou a hrozili krveprolitím

Uherský Brod

Muži vzali nože do rukou a hrozili krveprolitím

Chvíle hrůzy mají za sebou návštěvníci restaurací z opačných stran regionu. V Uherském Brodě řádil čtyřiačtyřicetiletý muž...

10. 8. 2017
Sportovní hala se mění v internát pro studenty. Dohlídne na ně i vrátný

Havřice

Sportovní hala se mění v internát pro studenty. Dohlídne na ně i vrátný

Sportovní hala v Havřicích, kterou si místní postavili v letech 1977-1982 v akci „Z“, se po nedávné...

9. 8. 2017
Lidé se obávají hluku, mlžící stěna má přesto zelenou

Uherské Hradiště

Lidé se obávají hluku, mlžící stěna má přesto zelenou

Ulici Na Zápovědi v Uherském Hradišti ochrání před prachem ze skládky paliva místní teplárny tzv. mlžící stěna....

9. 8. 2017
TOPlist