FacebookYoutubeInstagram

Město se zajímá o pivovar, Heineken mlčí

Uherské Hradiště Zprávy 22. 10. 2012
Město se zajímá o pivovar, Heineken mlčí

Jarošovský pivovar

Foto: ilustr.
Inzerce

Už tři měsíce město Uherské Hradiště marně čeká na odpověď od nadnárodního koncernu Heineken, která má vnést jasnější světlo do případné koupě zchátralého areálu pivovaru Jarošov. Odradit se však radnice nedá, zvlášť když Jarošov zůstal součástí města i po zářijovém referendu.

„Už jsem odpovědi i písemně urgoval, ale asi se do Heinekenu rozjedu osobně,“ uvedl Stanislav Blaha, místostarosta Uherského Hradiště. „Jestli se máme koupí pivovaru zabývat, potřebuji mít pro zastupitelstvo k dispozici podmínky. Samozřejmě nás zajímá hlavně cena. Až pak můžeme rozproudit diskuzi,“ zdůraznil Blaha.

Jarošovský pivovar, který po celé republice proslavil stejnojmenný hit skupiny Argema z roku  1994, byl k mání už před šesti lety, kdy se ocitl ve veřejné  dražbě. Jenže vyvolávací cena 15 milionů korun žádného zájemce nevyprovokovala. Ani město. O aktuální ceně je možné jen spekulovat, každopádně podle realitních makléřů půjde výrazně dolů. „Kupní cenu areálu ovlivní nabídky, které obdržíme. Konkrétní představu však nebudeme sdělovat,“ říká Zuzana Kosáková, tisková mluvčí Heinekenu, kterou v otázce prodeje zastoupí realitní společnost. „Kdy pivovar prodáme, to závisí na předložených nabídkách potenciálních kupců,“ dodala Kosáková.

Autor: ceh

Vaše názory

Slovácko pomohlo Okamurovi do Senátu

Slovácko

Slovácko pomohlo Okamurovi do Senátu

Co znělo před dvěma týdny jako senzace, je pravdou. Zájmy senátního obvodu č.80 Zlín, který zahrnuje také...

22. 10. 2012
Krajská vláda: ČSSD, Zemanovci, lidovci?

Zlínský kraj

Krajská vláda: ČSSD, Zemanovci, lidovci?

Propadák hejtmana Stanislava Mišáka ve 2. kole senátorských voleb s Tomiem Okamurou může zásadním způsobem ovlivnit jednání...

22. 10. 2012
Nezdenická sauna je znovu v provozu

Nezdenice

Nezdenická sauna je znovu v provozu

Příznivci zdravého životního stylu a otužování se dočkali, nezdenická sauna je po odmlce znovu v provozu. Sauna,...

22. 10. 2012
Truhlář Machaníček mistrem rukodělné výroby

Uherské Hradiště

Truhlář Machaníček mistrem rukodělné výroby

Truhlář Jiří Machaníček z Uherského Hradiště se stal premiérovým laureátem titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje....

19. 10. 2012
TOPlist