FacebookYoutubeInstagram

Město "zálohovalo" pro aquapark 74 milionů. Pro Koupelky ani haléř!

Uherský Brod Zprávy 6. 11. 2019
Město zálohovalo pro aquapark 74 milionů. Pro Koupelky ani haléř!

Takto si architekti představují novou podobu brodského aquaparku Delfín. Změny se mají uskutečnit nejlépe do podzimu 2022, do komunálních voleb. Osud městské plovárny zvané Koupelky (menší snímek) zůstává ve hvězdách.

Foto: VIZUALIZACE - WWW.UB.CZ, , FOTO RICHARD KASTNER, KOLÁŽ DOBRÉHO DNE

Zatímco obyvatelé Uherského Brodu dál podepisují archy za vyhlášení referenda o zachování a rekonstrukci Koupelek, minulý týden se do akce zapojilo už 1 500 z 2 800 potřebných signatářů, město přichází s propagací prvních vizualizací nové podoby aquaparku Delfín a parkovacího domu. Podle organizátorů podpisové akce je v pozadí snaha ovlivnit veřejné mínění před klíčovým jednáním na dané téma. Radnice totiž na 27. listopadu svolává do Domu kultury veřejné projednání právě ve věci rekonstrukce aquaparku, potažmo Koupelek. „Nesmysl,“ reagoval starosta Ferdinand Kubáník.

„Nemáme z toho dobrý pocit. Radnice navíc ke svým plánům v aquaparku chystá v prosincovém vydání vlastního zpravodaje speciální přílohu. A zpravodaj dostává každá domácnost zdarma. Jistě, i my máme možnost se ve stejném magazínu prezentovat, ale město má na věc rozhodující vliv,“ říká Richard Kastner, člen přípravného výboru za vyhlášení referenda. A dodává: "My přitom nejsme proti rekonstrukci aquaparku. Ale měla by se uskutečnit až podle finanční situace města. Domníváme se, že radnice má ze všeho nejdřív upřednostnit a financovat řešení problémů, které mají přímý dopad na život obyvatel, a ne se zabývat něčím, co může počkat. Brod se nyní potýká hlavně s vážnými problémy v dopravě, navíc populace stárne a chybí domov pro důchodce.“

I když město aktuálně volné peníze nemá, pro příští tři roky si vytvořilo pojistku v podobě finančního výhledu. A už dnes do něj fiktivně „nasypalo“ peníze určené právě pro aquapark. „V rámci finančního výhledu jsme pro zsměny v CPA Delfín vyčlenili částku zhruba 74 milionů bez daně,“ potvrdil místostarosta Petr Vrána, který má ekonomiku města v kompetenci.

Pokud půjde všechno podle plánu, radnice se v nadcházejícím roce zaměří na získání veškeré dokumentace a povolení nutných ke stavbě. Ta by se pak měla uskutečnit v letech 2021-22 s tím, že Koupelky budou až do dokončení prací fungovat v současném režimu. Co se s chátrajícím koupalištěm uprostřed husté zástavby stane pak, o tom rozhodne politická reprezentace, jež vznikne po komunálních volbách v říjnu 2022. „Ano, taková je naše představa,“ připustil místostarosta Vrána.

A co se vlastně v areálu aquaparku chystá? „Venkovní bazény budou mít tři plavecké dráhy, brouzdaliště, skluzavky, herní prvky a dětský bazén. Vznikne také hřiště na volejbal a krytý výcvikový bazén,“ přibližuje Elen Sladká, mluvčí Uherského Brodu. „Parkovací dům s kapacitou 180 míst je plánován před vstupem do CPA Delfín s tím, že bude k dispozici jak pro plavecký areál, tak pro zimní a fotbalový stadion. V plánu je i lávka, která propojí parkoviště s ulicí Bří Lužů,“ dodala mluvčí.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Muzeum archeologie a vinařství zůstane jen na papíře. Vzniknout mají bytovky

Polešovice

Muzeum archeologie a vinařství zůstane jen na papíře. Vzniknout mají bytovky

Muzeum archeologie a vinařství v Polešovicích zůstane jen na papíře, městys totiž už potřetí vyhořel v bitvě...

6. 11. 2019
Učitelé chtějí vyšší platy. Nástup za 35 tisíc a tarifní růst o 10 procent!

Slovácko

Učitelé chtějí vyšší platy. Nástup za 35 tisíc a tarifní růst o 10 procent!

Kde se bude ve středu 6. listopadu stávkovat: KUNOVICE ZŠ Červená cesta Kunovice – uzavřena, včetně...

5. 11. 2019
Staré Město zahltí jednosměrky, odzvoní pokutám!

Staré Město

Staré Město zahltí jednosměrky, odzvoní pokutám!

Jednosměrka v ulici Za Radnicí ve Starém Městě se osvědčila. U obyvatel nevyvolala vlnu kritiky, naopak, po...

5. 11. 2019
Kaplička změnila majitele a je jako nová

Mařatice, Uherské Hradiště

Kaplička změnila majitele a je jako nová

Barokní kaplička poblíž hřbitova v Mařaticích se konečně vyloupla do krásy. Radnice v Uherském Hradišti za zvelebení...

5. 11. 2019
TOPlist