FacebookYoutubeInstagram

Mladíka inspiroval masový vrah Breivik. Smrtí strašil přes web

Slovácko Zprávy 19. 2. 2019
Mladíka inspiroval masový vrah Breivik. Smrtí strašil přes web
Foto: zdroj - Policie ČR
Inzerce

Policie varuje: „Myslete na to, co píšete na sociální sítě!“

Tři roky za mřížemi hrozí jedenadvacetiletému mládenci z regionu, který prostřednictvím sociálních sítí vyhrožoval, že zabije desítky lidí a následně spáchá sebevraždu. Mladík, jenž si založil několik účtů s různými přezdívkami, zdůrazňoval hrozby zveřejňováním fotografií střelných zbraní a nábojů. Nyní čelí obvinění ze čtyř trestných činů. Krajská kriminálka se případem zabývala už od loňska na podnět lidí, které sympatizant s Islámským státem a nacisty vyděsil. Vyšetřování dál pokračuje.

„Mladík vyjadřoval ve svých příspěvcích obdiv k mučení, hromadnému zabíjení a masovým vrahům. Hlásal, že co nejdříve zabije a postřílí hodně lidí a zničí hodnoty v okolí. Pak se sebepoškodí a nakonec se odstřelí na náměstí ve Zlíně. Psal, že vražda je jediná věc, která ho na světě přitahuje, a prohlašoval, že ze sebe udělá dokonalý stroj a bude už jenom čekat na podnět k útoku a začne ničit. Uváděl, že chce být jako Breivik, kterého prohlašuje za svůj vzor a veřejně schvaluje jeho zločin, při kterém v roce 2011 usmrtil desítky lidí,“ popisuje krajská policejní mluvčí Lenka Javorková. „Příspěvky překypovaly nenávistí, agresivitou. Zároveň v nich také k nenávisti burcoval a vyzýval lidi, aby se k němu přidali, spojili se, zabíjeli a potom spáchali sebevraždu,“ dodala mluvčí.

Mladý muž je nyní obviněn z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci, podněcování k nenávisti vůči skupině nebo k omezování jejich práv a svobod, schvalování trestného činu a projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv svobod člověka.

Policie v souvislosti s tímto případem upozorňuje, že příspěvky na sociálních sítích nebo jen komentář mohou naplnit skutkovou podstatu hned devíti paragrafů trestního zákoníku.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Jedno parkoviště načerno? Sporných území jsou ve Strání desítky!

Strání

Jedno parkoviště načerno? Sporných území jsou ve Strání desítky!

V nadsázce, proměna části soukromé zahrady v obecní parkoviště, o které DOBRÝ DEN informoval podrobně na konci...

19. 2. 2019
Olej nepatří do výlevek, ulice zdobí speciální nádoby

Uherské Hradiště

Olej nepatří do výlevek, ulice zdobí speciální nádoby

Uherské Hradiště s příchodem nového roku rozmístilo po městě šestadvacet speciálních nádob, které jsou určené na sběr...

19. 2. 2019
Kriminalita klesá, ale stupňuje se násilí u dětí

Slovácko

Kriminalita klesá, ale stupňuje se násilí u dětí

Kriminalita na Slovácku prudce klesá, meziročně spadla o třináct procent! Počet trestných činů za rok 2018 se...

18. 2. 2019
Farmář přišel o dvě ovce

Uherské Hradiště - Sady

Farmář přišel o dvě ovce

Zdivočelý pes zardousil dvě ovce, které se pásly na oploceném pozemku za rodinným domem u železniční dráhy...

18. 2. 2019
TOPlist