FacebookYoutubeInstagram

Motoristy, chodce i cyklisty čeká týden hrůzy

Kunovice Zprávy 24. 7. 2017
Motoristy, chodce i cyklisty čeká týden hrůzy

V Kunovicích se komplikuje doprava-

Foto: ilustr., sal
Inzerce

O pochopení, toleranci a trpělivost prosí správci železničních dopravních cest, silničáři a také kunovická radnice všechny motoristy, chodce i cyklisty, kteří tento týden budou projíždět městem. Na třech místech je totiž čekají situace, ve kterých nejspíš nebude daleko ke kolizím a hrubým výrazům.

Už dnes řidici pocítí naplno problémy na dvou důležitých železničních přejezdech. „Jde o rekonstrukce mezi ulicemi Panská a Na Záhonech a také na ulici Letecká. Obě akce budou probíhat za úplné uzavírky pro veškerou dopravu,“ přibližuje Irena Koutná ze Stavebního úřadu v Kunovicích.

V případě přejezdu v Letecké ulici, kde dělníci budou pracovat až do středeční 22. hodiny, si město poradilo zajištěním lávky přes koleje. Avšak projíždět tudy budete muset se zvýšenou opatrností. „Pokud by právě tady došlo k nějaké nehodě, nedokážu si představit ty kolony,“ obává se nejhoršího Pavel Strnad, který přes přejezd pravidelně jezdí.

Od pondělí až do čtvrtka pak bude zcela mimo provoz přejezd mezi ulicemi Panská a Na Záhonech. V tomto případě budou motoristé, chodci i cyklisté nuceni zvolit objízdnou trasu. Povede přes ulice Na Bělince, Potočná, Ve Strhanci a skončí na hlavním průtahu, v ulici třída Vítězství. Ale pozor, pro nákladní a tranzitní dopravu nad 3,5 tuny žádná objízdná trasa nepovede! „Výjimka platí pouze v případě vjezdu vozidel záchranky, policie a hasičů,“ upozornila Irena Koutná. „Chodci a cyklisté zde budou moci využít cyklostezku a následně buď lávku na ulici Letecká, nebo komunikaci v ulici V Pastouškách.“

Zdržení a dopravní komplikace se dají očekávat také na silnici II/498. Tady silničáři kvůli obnově silnice omezili už v pátek 21. července provoz ve směru na Hluk, konkrétně na ulici Osvobození. Pracovat se bude až šest dnů od křížení s náměstím Svobody až po odbočku do ulice Na Samotě.

Autor: ara

Vaše názory

Setmělo se a nastalo krupobití. Poničilo kemp

Pozlovice

Setmělo se a nastalo krupobití. Poničilo kemp

Silná bouře s krupobitím vyplavila v sobotu navečer kemp v Pozlovicích u Luhačovic. Přírodní živel zlikvidoval také...

24. 7. 2017
Stížnosti zabraly, branka je opět otevřená

Uherské Hradiště

Stížnosti zabraly, branka je opět otevřená

Obyvatelé sídliště Štěpnice při cestě za lékařským vyšetřením v Uherskohradišťské nemocnici ušetří čas i nohy. Vedení špitálu...

24. 7. 2017
Chce to pevnou poličku. Kniha váží 2,5 kilo!

Hradčovice

Chce to pevnou poličku. Kniha váží 2,5 kilo!

Kniha „Hradčovice a Lhotka - Obec ve víru času“ má váhu, nejen pokud jde o obsah, ale...

24. 7. 2017
Přežili jsme zemětřesení!

"Přežili jsme zemětřesení!"

„Hotel Ramira Beach. Katastrofa! Bylo tu zemětřesení o síle 6,8 a nikdo nic nechce řešit. Ležíme na...

23. 7. 2017
TOPlist