FacebookYoutubeInstagram

„Myší díra“ jako tunel hrůzy: Máme video se záznamem šílené jízdy. Podívejte se!

Uherské Hradiště Zprávy 9. 7. 2018
„Myší díra“ jako tunel hrůzy: Máme video se záznamem šílené jízdy. Podívejte se!
Foto: SAL, koláž DOBRÉHO DNE

Podchod pod železnicí, který spojuje centrum Uherského Hradiště se sídlištěm Mojmír, takzvaná myší díra, se minulou středu změnil v místo plné strachu a bolesti. Po jedenácté hodině se do něj ve směru od sídliště vtěsnal řidič VW Polo a na cestě ven smetl penzistu na kole. Mladá matka s dítětem na kočárku měla štěstí, že se mohla včas otočit a rychle utéct. I tak stačilo auto dvojici zranit. Krvavá scéna v místech, kde byste proti sobě auto nečekali ani nejděsivějším snu, měla několik svědků.

„Nebyla to klasická nehoda. Byl to šílenec, co projel "myší dírou". A bylo mu jedno, koho u toho srazí. Viděla jsem to na vlastní oči. Vyřítil se na silnici přímo proti nám a tlačil před sebou kolo. Jen štěstí, že nás netrefil a zařadil se do svého pruhu. Bylo to o kousek,“ popisuje mladá žena, která byla na místě.

Avšak výjezd VW Polo z podchodu byl jen prvním dílem scénáře, který si řidič vymyslel možná na poslední chvíli. Když totiž vyjížděl z "myší díry", v patách mu už byla dvojice policistů. Hlídka chtěla auto zastavit a zkontrolovat už na sídlišti, jenomže řidič šlápl na plyn a nejspíš ze zoufalství strhl řízení směrem do podchodu. „Viděl jsem, jak policisté dávají autu stopku. Jenomže řidič nereagoval a jel dál,“ sdělil svědek, který scénu sledoval z okna domu.

Po výjezdu z podchodu se auto vydalo na únikovou jízdu směrem na Veselsko. Následná honička se dvěma policejními vozy skončila až v Ostrožské Lhotě poté, co tam řidič vjel do slepé ulice přezdívané Pastůšky a vrazil do stojícího osobního vozu. „Ujíždějící auto jsme dopadli v Ostrožské Lhotě. Řidič byl zadržen za přispění donucovacích prostředků,“ potvrdil mluvčí krajské policie Petr Jaroš s tím, že sražený cyklista skončil v Uherskohradišťské nemocnici. „Žena a malé dítě vyvázly s lehkým zraněním,“ dodal mluvčí.

Podle důvěrných informací DOBRÉHO DNE je cyklistovi čtyřiaosmdesát let a vzhledem k vážnosti zranění a vysokému věku bojuje v Uherskohradišťské nemocnici o přežití.

„V současné době je případ na samém počátku šetření, které si z důvodu možné právní kvalifikace převzali krajští kriminalisté ze Zlína. V tuto chvíli totiž není vyloučeno, že je muž podezřelý ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, a to na více osobách. Bližší informace v současné době a pravděpodobně ani v nejbližších dnech zveřejněny nebudou,“ upozornil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Autor: ara

Vaše názory

Černé svátky. Plameny vzaly rodině střechu nad hlavou

Huštěnovice

Černé svátky. Plameny vzaly rodině střechu nad hlavou

Na letošní sváteční dny, připomínku příchodu svatých Cyrila a Metoděje a následné připomenutí upálení Jana Husa, nebude...

9. 7. 2018
Dva požáry ve dvou dnech. Ten druhý na chvíli odřízl Bílovice od světa

Bílovice

Dva požáry ve dvou dnech. Ten druhý na chvíli odřízl Bílovice od světa

Obyvatelé Bílovic si „mají o čem povídat“, ticho v poklidné obci narušily dvakrát za sebou hasičské houkačky....

9. 7. 2018
Kdo zaplatí opravu zpackané točny u hřbitova? Všichni z Hradiště!

Uherské Hradiště

Kdo zaplatí opravu zpackané točny u hřbitova? Všichni z Hradiště!

Viník neexistuje, radnice sáhla do vlastní „kapsy“! Tak skončila kauza nové točny se zastávkou u hřbitova v...

8. 7. 2018
Kauza Kluziště. Brod dostane plochu pro malé hokejisty darem

Uherský Brod

Kauza Kluziště. Brod dostane plochu pro malé hokejisty darem

Kauza Kluziště, případ hřiště s umělým povrchem, které si město Uherský Brod původně pořídilo bez finančního krytí...

4. 7. 2018
TOPlist