FacebookYoutubeInstagram

Na brodská parkoviště auta s LPG zatím můžou

Uherský Brod Zprávy 27. 1. 2009
Na brodská parkoviště auta s LPG zatím můžou
Foto: fab
Inzerce

Před nedávnem vešla v platnost vyhláška, podle níž se autům jezdícím na propan-butan nebo jinak řečeno LPG, zakazuje vjezd a parkování v podzemních a některých vícepatrových parkovištích. Před několika měsíci se dokonce na novém parkovišti pod hřbitovem na chvíli objevila značka, která na tento zákaz upozorňuje. Mají si tedy v Brodě řidiči dát od nynějška větší pozor, kde parkují?

„Tuto oblast řeší hned dvě vyhlášky. Obecně lze však říct, že každé podzemní či patrové parkoviště prochází individuálním rozhodováním, zda toto povolí, či nikoli. Záleží jak na požadavcích hasičů, tak samotného provozovatele,“ vysvětlil tiskový mluvčí hasičů Ivo Mitáček. Rozhodující je tak vždy konkrétní stavební řešení každého parkoviště. Pokud je možnost zajistit odvětrávání těchto prostor, hasiči nemají důvod být proti. „Vozidlům na LPG není na vícepatrových parkovištích v Uherském Brodě vjezd omezen,“ vzkazuje motoristům dobrou zprávu místostarosta Uh. Brodu Pavel Josefík. Týká se to tedy hlavně parkovišť u Kvanta, na Židovně a pod starým hřbitovem. Zda zůstane Uh. Brod v tomto směru pro řidiče zcela neomezující, rozhodne i podoba projektu parkoviště pod zahradou kláštera. „To, že se na krátkou dobu objevil na parkovišti pod starým hřbitovem zákaz vjezdu vozidel na LPG, bylo z podnětu projektanta. Avšak po ověření a vyjádření hasičů byla tato značka odstraněna,“ prozradil vedoucí brodského odboru dopravy Jaroslav Prchlík. Podle něj jsou prostory těchto vícepodlažních parkovišť dostatečně odvětrány, takže k omezení vjezdu není důvod.

„Těch zákazů si užiji dost ve Zlíně nebo v Brně, tak je dobře, že alespoň v Brodě si můžu relativně zaparkovat, kde chci,“ dodal motorista David Novotný, který alternativní palivo ve svém voze využívá. Na provozovatele aut s alternativním pohonem však může čekat překvapení v cizině. „Může se stát, že řidiči, kteří jezdí na LPG, nemusí být v některých zemích vpuštěni do tunelů,“ poznamenal Mitáček. Řidiči tak při cestě na dovolenou budou muset brát v potaz i tyto aspekty.

Autor: fab

Vaše názory

Starostové bojují za stavební úřady

Uherskobrodsko

Starostové bojují za stavební úřady

S velkým odporem se setkal oprášený plán ministerstva pro místní rozvoj, který počítal s redukcí stávajících úřadů....

27. 1. 2009
Mrtvolu našel strážník

Uherský Brod

Mrtvolu našel strážník

Zima si zřejmě vybrala další oběť na lidech bez domova. V jednom neobydleném domě poblíž centra narazil...

27. 1. 2009
Hasiči varují: Pozor na komíny!

Slovácko

Hasiči varují: Pozor na komíny!

Ostřížím pohledem sledují v posledních dnech střechy domů snad všichni hasiči v regionu. Důvodem přitom není usazený...

23. 1. 2009
Vrbka podpoří mladé

Malá Vrbka

Vrbka podpoří mladé

Nikam se nestěhujte a zůstaňte tady! Tento vzkaz vysílá zejména svým mladým obyvatelům Malá Vrbka. Dělá přitom...

23. 1. 2009
TOPlist