FacebookYoutubeInstagram

Na kole za legendárním obrazem

Uherský Brod Zprávy 8. 8. 2008
Na kole za legendárním obrazem

Vyjeli na pouť - v pořadí již čtvrtá cyklopouť odstartovala v sobotu v Brodě. Účastní se jí osmdesát cyklistů, z nichž nejstaršímu je 73 let a nejmladšímu teprve čtyři.

Foto: fab
Inzerce

Desítky cyklistů v sobotu vyrazily na pouť do Čenstochové v Polsku

V sobotu těsně před polednem vyrazil z Uh. Brodu početný peloton cyklistů, kteří mají společný cíl. Na kole se chtějí přepravit do pět set kilometrů vzdáleného poutního místa Čenstochová v Polsku.

„Toto místo jsme nevybrali náhodou. S Uh. Brodem jej totiž pojí legendární obraz Černé Madony, a tak bychom rádi tato dvě poutní místa takto symbolicky propojili,“ vysvětlil hlavní organizátor akce Petr Gabriel. Podle pověsti býval původní Madonin obraz v Uh. Brodě. Během válek a nepokojů se však z místa svého původu ztratil a objevil se po letech až v Polsku. V uherskobrodském klášteře je tak dodnes pouze věrná kopie. Cyklopouť nepořádá brodský Orel poprvé. V předchozích letech navštívili cyklističtí nadšenci poutní místa v rakouském Mariazell nebo v německém Kolíně nad Rýnem.

„Trasa bude měřit kolem pěti set kilometrů, což není nejkratší cesta, ale vyhneme se tak hlavním tahům. Vždyť co si budeme povídat, cyklostezky u nás nebo i v Polsku nejsou na takové úrovni jako třeba v Rakousku,“ dodal Gabriel. Po cestě mají poutníci naplánované i další zajímavé zastávky. První den zakončí v podhostýnském městečku Kelči. Podruhé pak budou nocovat v Dolních Domaslovicích, které leží nedaleko přehrady Žermanice. Tato zastávka bude na české straně poslední. Během týdne se poutníci zastaví také v Osvětimi či Wadovicích, rodišti významného polského rodáka Karola Wojtyly respektive papeže Jana Pavla II. Trasa povede i přes další polská města jako Krakow nebo Zawiercie. Do cíle mají cyklisté v plánu přijet v pátek. „Pouť je jedním směrem. Nazpět už pojedeme autobusem,“ doplnil informaci Gabriel.

Autor: fab

Vaše názory

Hejtman se starosty řešil jak pomoci obcímHejtman se starosty řešil jak pomoci obcím

Uherskobrodsko

Hejtman se starosty řešil jak pomoci obcímHejtman se starosty řešil jak pomoci obcím

Uplynulé pondělí strávil hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš část svého pracovního dne v Uh. Brodě, aby byl...

8. 8. 2008
Radnice podpořila nedoslýchavé

Uherský Brod

Radnice podpořila nedoslýchavé

Zastupitelstvo města na svém posledním zasedání schválilo finanční pomoc Českému klubu nedoslýchavých HELP. Z původně požadované částky...

8. 8. 2008
Získali peníze na opravu škol

Bojkovice

Získali peníze na opravu škol

Hned tři školská zařízení v Bojkovicích se dočkají potřebných rekonstrukcí či zateplení objektů. Radnici se totiž podařilo...

8. 8. 2008
Na Březové déšť zábavu nepokazil

Bzová

Na Březové déšť zábavu nepokazil

V sobotu se konalo už šestnácté setkání měst a obcí, které mají v názvu slovo Březová. Úloha...

8. 8. 2008
TOPlist