FacebookYoutubeInstagram

Na piráty silnic si strážníci neposvítí

Bílovice Zprávy 8. 8. 2008
Na piráty silnic si strážníci neposvítí
Inzerce

Strážníci uherskohradišťské městské policie řidiče v Bílovicích nezkrotí! Na piráty silnic si s radarem neposvítí. Radnice v Uherském Hradišti totiž žádosti bílovického starosty kvůli nízkému počtu mužů v černém nevyhověla.

„Uzavření veřejnoprávní smlouvy je aktuálně nemožné. A to nejen z důvodu nedostatečného počtu strážníků, ale i kvůli nutnosti zvýšení dohledu nad veřejným pořádkem a bezpečností i plynulostí silničního provozu ve městě,“ objasnil zamítavé stanovisko Libor Karásek, starosta Uherského Hradiště. Strážníci už navíc zabezpečují veřejný pořádek v Kněžpoli. Do budoucna se však radnice výpomoci Bílovicím při kontrole dodržování rychlosti v obci nebrání. „Po navýšení stavu městské policie minimálně o čtyři strážníky uzavření smlouvy nevylučuji. Určitě ne ale dřív než v příštím roce,“ doplnil Karásek.

Neukáznění řidiči trápí Bílovice čím dál tím víc, jejich bezohlednost je často do nebe volající. „Padesátku v obci skutečně respektuje jen málokdo,“ přikyvuje Jiří Dohnal, bílovický starosta. „Když už jsme se s Hradištěm nedomluvili, počkáme, jak dopadne návrh zákona o policii, který možná naše snahy utne definitivně. Jinak jednání obnovíme v příštím roce,“ pravil Dohnal. 

Autor: pas

Vaše názory

Korejci se oddávali Slovácku i vdolečkům

Kunovice

Korejci se oddávali Slovácku i vdolečkům

Starosta Kunovic Jiří Vařecha přivítal na radnici výpravu studentů z partnerského korejského města Pocheon, s jehož představiteli...

8. 8. 2008
Obec brzdí vykupování pozemků

Tupesy

Obec brzdí vykupování pozemků

Vykupování pozemků brzdí záměr výstavby mokřadů v Tupesích, které mají sloužit jako protierozní a protipovodňová ochrana obce,...

8. 8. 2008
Šel na kapry, ale chytil sumce obra

Hluk

Šel na kapry, ale chytil sumce obra

Kapitální úlovek, který mu závidí rybáři široko daleko, se povedl Zdeňku Štávovi z Uherského Brodu. Z hlucké...

6. 8. 2008
Zbytečně přichází o turisty

Lhotka

Zbytečně přichází o turisty

Oblíbeným cílem řady turistů jsou i místa s hezkým výhledem, když je pak na takovém místě ještě...

6. 8. 2008
TOPlist