FacebookYoutubeInstagram

Na svět možná přišel nový vlčnovský král. Jmenuje se Patrik Zemek

Uherské Hradiště, Vlčnov Zprávy 8. 1. 2018
Na svět možná přišel nový vlčnovský král. Jmenuje se Patrik Zemek

Patrik Zemek se narodil na Nový rok po 16. hodině v Uherskohradišťské nemocnici. O letošní prvenství se dělí s Jakubem Kostkou, který se narodil při domácím porodu už 124 minut po novoroční půlnoci v Uherském Brodě.

Seznamte se! Jmenuje se Patrik Zemek, měří 49 centimetrů, váží 3 040 gramů, je první miminkem roku 2018 v okrese, který se narodil v Uherskohradišťské nemocnici. A jednou se možná stane vlčnovským králem. Narodil se totiž do Vlčnova, proslaveného pompézní Jízdou králů…

I když měl přijít na svět až 15. ledna, měl naspěch. Z bříška jej asi vyhnaly silvestrovské ohňostroje. „Oslavovali jsme příchod nového roku. Jen jsme ráno vyprovodili kamarády a už jeli do nemocnice, praskla mi totiž plodová voda,“ prozradila Adéla Zimčíková z Vlčnova, které u porodu držel za ruku přítel a tatínek prvního dítěte roku Petr Zemek. „Byl mi obrovskou oporou,“ pravila sedmadvacetiletá prvorodička, která přijela do Uherskohradišťské nemocnice už v šest hodin ráno. Její syn se však do světa rozkřičel až šest minut po 16. hodině… „I když porod nebyl lehký, všichni, co kolem Adélky běhali, byli profesionálové každým coulem. Personál zaslouží podtrženou jedničku. Máme nádherného kluka,“ rozplýval se třicetiletý tatínek oblečený v tričku s nápisem "Pozor!!! Táta začátečník". Syna už vidí ve vlčnovském kroji a v čele královské družiny… „Folklor je můj život, více než deset let tancuju v souboru. Já jsem nikdy král nebyl, jen legrút v družině, ale děda byl králem. Tak třeba půjde malý v jeho šlépějích,“ přeje si Zemek. „Kroje jsou náš šálek čaje a malý asi nebude jiný, podle kopání v bříšku z něj vyroste pořádný šohaj,“ usmála se maminka.

Že to bude kluk, to se dozvěděli omylem… „Když jsme byli na prvním ultrazvuku, doktorka zajela rovnou mezi nožky a na obrazovce jsme uviděli pindíka,“ připomněli s úsměvem rodiče.

Zapíjení prvorozeného syna se teprve chystá, zatím nebyl čas. „Jen jsem si s rodiči dal symbolicky skleničku šampusu a s bráchou štamprli. Oslavy chystáme, až se mi Adélka i malý vrátí domů,“ svěřil se Zemek.

Patrik určitě nezůstane sám, rodiče mu ještě pořídí bratříčka nebo sestřičku. „Ale ještě předtím bude svatba, už máme červnový termín,“ prozradili.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

První dítě roku nepřišlo na svět v porodnici, ale doma! Je to kluk

Uherský Brod

První dítě roku nepřišlo na svět v porodnici, ale doma! Je to kluk

Slovácko má dvě první děti nového roku 2018! Zatímco v porodnici Uherskohradišťské nemocnice se šest minut po...

8. 1. 2018
Ze všech písniček zpívám nejraději ty slovácké

Slovácko

"Ze všech písniček zpívám nejraději ty slovácké"

Silný prezident, který lid nerozděluje, ale spojuje. Takovým chce být Mirek Topolánek. Rodák ze Vsetína, který jde...

8. 1. 2018
Odolá rekord Tříkrálové sbírky?

Slovácko

Odolá rekord Tříkrálové sbírky?

I když Kašpar, Melichar a Baltazar měli největší šichtu o víkendu, Tříkrálová sbírka ještě zdaleka nekončí. Na...

8. 1. 2018
V Brodě zítra začíná organizovaný svoz stromků

Uherský Brod

V Brodě zítra začíná organizovaný svoz stromků

Vánoční stromky budou v Uherském Brodě mizet postupně, místní Technické služby je začnou odvážet poprvé zítra. Stromky...

8. 1. 2018
TOPlist