FacebookYoutubeInstagram

Nebe nad Bojkovicemi ovládla letadla

Bojkovice Zprávy 6. 9. 2010
Nebe nad Bojkovicemi ovládla letadla

Stovky návštěvníků tleskaly aviatikům

Ani nevlídné počasí nemohlo zabránit prvnímu Dnu aviatiky v Bojkovicích. Na travnatém letišti za městem se celé sobotní odpoledne proháněly jak povedené modely, tak skutečná letadla. Akci uspořádali místní nadšenci z Klubu bojkovských skeptiků.

„Zdálo se nám, že optimismu, a mnohdy i bezdůvodného, je všude dost. Proto jsme se i my, skeptici, zapojili do společenské činnosti. Protože samo se podle nás nic neudělá,“ vysvětlil Leo Foltýn netradiční název spolku, který letecký den v Bojkovicích zorganizoval. Pořadatelé oznámili, že se za deště akce ruší. Pršet nakonec začalo v ten nejhorší okamžik.

„Počasí nás zaskočilo, bohužel začalo pršet v době, kdy už bylo vše v plném proudu a nemohlo se to už zastavit. Kvůli tomu taky nebylo k vidění vše, co jsme plánovali,“ prozradila Eva Rudolfová, jedna z organizátorek. I za deště nakonec dorazily téměř dvě stovky zvědavců. Když se počasí v pozdním odpoledni umoudřilo, burácení leteckých motorů přilákalo na letiště další návštěvníky.

„Chtěli bychom na tuto akci příští rok navázat a udělat z ní tradici. Je to taková první akce většího ražení,“ uvedla Rudolfová. Bojkovičtí skeptici se dosud věnovali především záchraně bájné bojkovické studánky Ohloběnky či obnově hrobu neznámého rumunského vojáka v místních lesích. K tomu, že skeptici uspořádali zrovna letecký den, přispěla trochu i náhoda. Ne každý má totiž kamaráda s letištěm.

„Tady to bylo pro místní vždy výletní místo, rád bych v této tradici pokračoval, a proto jsem poskytl letiště i pro uspořádání této show,“ prozradil majitel hangáru a travnatého letiště Vladimír Mazálek.

Po celé odpoledne byly k vidění neskutečné akrobatické kousky velkých i malých modelářů. Své umění divákům předvedl i nejmladší „pilot“ modelu, pětiletý Martin Slabiňák, který se také svěřil, že až vyroste, chtěl by být pilotem vrtulníku. Kromě modelů se diváci dočkali několika přeletů letadel z Kunovic. Pokud by byl některý z pilotů velmi neposlušný, připraven byl i protiletadlový kanón.

„Měla tudy proletět i stíhačka, bohužel vše ovlivnilo počasí,“ zakončila Rudolfová. I přes nepřízeň počasí si akce našla dost návštěvníků, kteří se už těší, co uvidí v příštích ročnících.

Autor: fab

Vaše názory

Kino Hluk není na prodej

Hluk

Kino Hluk není na prodej

Filmem Bez soucitu by měla v sobotu 4. září začít další sezona v hluckém kině. S jistotou...

4. 9. 2010
Ruina hyzdí náves, řešením je pouze prodej

Stříbrnice

Ruina hyzdí náves, řešením je pouze prodej

Ruina, ve kterou se proměnil bývalý zájezdní hostinec, hyzdí už léta náves ve Stříbrnicích. A třebaže je...

4. 9. 2010
Hluk otevřel kino v sokolovně

Hluk

Hluk otevřel kino v sokolovně

Po dvouměsíční plánované pauze se v Hluku znovu promítají filmy. A to i přesto, že budova sokolovny,...

3. 9. 2010
Kauza věznice: Už zítra může být jasno

Uherské Hradiště

Kauza věznice: Už zítra může být jasno

Boj za převod chátrající uherskohradišťské věznice zítra napíše další kapitolu. Starosta města Libor Karásek totiž zasedne ke...

3. 9. 2010
TOPlist