FacebookYoutubeInstagram

Nehod prudce přibylo

Zprávy 17. 9. 2008
Nehod prudce přibylo

Je rovná silnice bezpečným místem pro jízdu řidičů? Omyl. Například vozovka mezi Veselím nad Moravou a Moravským Pískem byla jen letos svědkem 21 nehod. Alarmující stav je i v nedalekém Bzenci, kde ve druhém čtvrtletí letošního roku stoupl počet nehod natolik, že překonal i součet ze srovnatelných období let 2006 a 2007.

„V Moravském Písku se střetla tři vozidla.“ Tak touto větou uvedl zatím poslední nehodu na silnici I/54 mezi Veselím a Pískem hodonínský tiskový mluvčí policie Petr Zámečník. A podobně by mohl informovat i o dalších nehodách na této silnici. Nouze zde o ně totiž rozhodně není.

„Nejpalčivějším problémem na Veselsku je poměrně přehledný úsek silnice první třídy mezi Veselím a Pískem, kde jsou důvodem častých dopravních nehod vyjeté koleje. Teď o víkendu jsme tam proto nechali udělat frézování vozovky,“ říká vedoucí skupiny dopravních nehod ředitelství Policie České republiky v Hodoníně František Vaďura, který se však obává, že ani toto opatření by samo o sobě nemuselo splnit svůj účel. „Zkusíme tam proto dát snížení rychlosti z devadesátky na sedmdesátku a zároveň zakážeme ve zmíněném úseku předjíždění.“

Letos se na silnici I/54 vedoucí územím hodonínského okresu stalo celkem 170 dopravních nehod, z nichž 63 se neobešlo bez následků. V katastru Veselí skončila tragicky naštěstí jen jedna nehoda, při níž zahynul motocyklista.

Autor: zde

Vaše názory

Mikroregion podpoří cyklisty

Mikroregion podpoří cyklisty

Zajímavou akci pro Den bez aut vymyslel pro tento rok Dům dětí a mládeže Pastelka z Uherského...

17. 9. 2008
Hřiště staví sami

Louka

Hřiště staví sami

Člověk by řekl, že takzvaným akcím „Zet“ již dávno odzvonilo. Ne ovšem na Horňácku. V Louce totiž...

17. 9. 2008
Zablokují opět na hodinu silnici

Bzenec

Zablokují opět na hodinu silnici

„V pondělí mezi devátou a desátou hodinou dopoledne opět zablokujeme silnici v centru města a nebudeme tentokrát...

17. 9. 2008
Hala dostane nový kabát

Bojkovice

Hala dostane nový kabát

Sportovní hala při Základní škole T. G. Masaryka projde letos dlouze očekávanou rekonstrukci. Nastálé změny přispějí nejen...

17. 9. 2008
TOPlist