FacebookYoutubeInstagram

Nové logo připomíná gymnastickou stuhu

Uherské Hradiště Zprávy 6. 1. 2016
Nové logo připomíná gymnastickou stuhu

Nový znak Uherského Hradiště (vpravo)

Uherské Hradiště odtajnilo podobu nového loga! Od starého se příliš neliší, stále jej představuje srdce, které připomíná dílo šikovné sportovní gymnastky s červenou stuhou. Minulostí je modrá barva. Autorem vítězného návrhu je pražská společnost, která porazila dvě reklamní studia z Uh. Hradiště.

„Součástí vítězné zakázky není jen logo, ale hlavně podrobný grafický manuál a s ním spojená nová jednotná a důstojnější prezentace města,“ prohlásil Aleš Holý, městský architekt.

Radnice vypsala zakázku na redesign loga a heraldického znaku města v červenci, soutěž přilákala 33 společností. Do druhého kola však postoupily pouze tři. „Jelikož maximální cena byla pevně stanovená, hodnotili jsme zejména výtvarnou a užitnou hodnotu díla. Návrh jasně vypovídal o výtvarných, designových i kreativních schopnostech uchazečů,“ uvedl Holý.

Trojlístek vybraných uchazečů ve druhém kole předložil vybrané kapitoly grafického manuálu, podobné referenční zakázky a svůj návrh obhajovali před odbornou komisí. Její ortel? Vítězem se stala pražská společnost Dynamo design. „Autoři Libor Jelínek a Jan Šlégr představili nejpropracovanější a nadčasové řešení vizuálního návrhu, které má současnou podobu a zároveň plně respektuje zadání soutěže,“ tvrdí Holý. Radnice za vítězný návrh vysází "na dřevo“ 484 tisíc korun.

Pražská firma nyní zpracuje kompletní grafický manuál, který nezmění jen logo města, ale provede i drobné designové úpravy heraldického znaku a zejména vytvoří podrobná pravidla používání, včetně definice hlavního a vedlejšího písma, barevnosti, černobílé a negativní modifikace, vzory formulářů a dokumentů, vizitek i razítek. „S vybraným partnerem se postupně postaráme o kvalitnější, důstojnější a reprezentativnější vizuální prezentaci města. Věřím, že nejpozději do poloviny roku začne grafický manuál platit a jeho výsledky začneme veřejně prezentovat i uplatňovat,“ je přesvědčený Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Duchovní a relaxační areál stál pět milionů

Podolí

Duchovní a relaxační areál stál pět milionů

Duchovní a relaxační areál v Podolí otevřel „brány“ veřejnosti, vyrostl v okolí kaple svatého Ducha a přilehlé...

6. 1. 2016
Mladí z Drslavic chtějí „fitko“. Mají ho mít

Drslavice

Mladí z Drslavic chtějí „fitko“. Mají ho mít

V Drslavicích vyslyšeli přání spoluobčanů, kterým v obci chybí fitness. Místo pro něj se už našlo, posilovna...

6. 1. 2016
Brod začíná splácet úvěr na dotace

Uherský Brod

Brod začíná splácet úvěr na dotace

Nový rok 2016 bude pro brodskou ekonomiku zatěžkávací zkouškou. „V rámci financování začíná splácení úvěru na dotace,...

6. 1. 2016
Obnova Velkých schodů netáhla. Firmy se přihlásily až na druhý pokus

Uherský Brod

Obnova Velkých schodů netáhla. Firmy se přihlásily až na druhý pokus

Překvapivým nezdarem skončila první oficiální brodská poptávka po firmách, které by městu zajistily opravu jednoho z jeho...

5. 1. 2016
TOPlist