FacebookYoutubeInstagram

Novinka v Hradišti. Městské byty půjdou premiérově do elektronické aukce!

Uherské Hradiště Zprávy 6. 5. 2019
Novinka v Hradišti. Městské byty půjdou premiérově do elektronické aukce!

Zvítězit v elektronické dražbě můžete v pohodlí vašeho domova.

Foto: Ilustrační foto

Světe, div se, radnice v Uherském Hradišti poprvé v historii prodá městské byty prostřednictvím elektronické aukce! Vedení města přitom avizovalo prodej pěti bytů v Průmyslové ulici už léta zažitou obálkovou metodou. Kdo stojí za změnou, je otázkou, každopádně starý model ostře kritizovala opozice.

„Všechny byty prodáme obálkovou metodou,“ informoval koncem března Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště. „Štve nás, že jakési vedení města, nikoliv volené orgány - rada ani zastupitelstvo, rozhodlo o prodeji obálkovou metodou, která je totálně zdiskreditovaná. Jen nahrává spekulacím o klientelismu a korupci. Vždyť je spousta příkladů z jiných měst, kde vítězí „vyvolení“…,“ nebral si v reakci servítky Jan Zapletal, lídr opozičních Nestraníků pro Hradiště.

Jenže utekl měsíc a radnice radikálně změnila názor. „Po několika jednáních ohledně možného prodeje a po detailním zvážení jsme se dohodli, že byty nabídneme v elektronické aukci. Aktuálně připravujeme návrh příkazní smlouvy se společností zajišťující její administraci,“ potvrdil horkou novinku Blaha.

Na prodej je s určitostí pět volných kvartýrů v bytovém domě v Průmyslové ulici. A možná přibude ještě jeden. Jeho nájemník totiž stále nezaplatil kupní cenu, kterou si lidé u města vydupali peticí. „Obálková metoda je pro město po všech stránkách nevýhodná, byty se nikdy neprodají za skutečnou hodnotu. U aukce se vychází z odhadních cen, které se případně mírně poníží. Fiaskem to určitě nedopadne, poptávka je veliká,“ je přesvědčený Zapletal, kterého změna postoje radnice potěšila. „Aukci teď musí pořádně zpropagovat, v médiích, radničním zpravodaji i na webových stránkách města. A hlavně odradit spekulanty podmínkou, že minimálně pět let byt zůstane v držení nového vlastníka,“ zdůraznil opoziční zastupitel. „Držíme se platné legislativy, konkrétně Zákona o obcích. Prodej dalších bytů v brzké době nepředpokládáme,“ podotkl Blaha.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Další pokuta pro strojírny. Tentokrát zaplatí 100 tisíc

Uherský Brod

Další pokuta pro strojírny. Tentokrát zaplatí 100 tisíc

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) vyměřili Slováckým strojírnám Uherský Brod další pokutu. Tentokrát se však nejedná...

6. 5. 2019
Tragédie v Podolí! Tříletý klučina se utopil

Podolí

Tragédie v Podolí! Tříletý klučina se utopil

Tragicky skončilo pátrání po tříletém Ivánkovi z Podolí! Tělo chlapce nalezli policejní potápěči až po více než...

6. 5. 2019
Bývalý starosta odmítá vrátit 235 tisíc! Skončí v chládku?

Podolí

Bývalý starosta odmítá vrátit 235 tisíc! Skončí v chládku?

Až dva roky za mřížemi hrozí Miroslavu Křižkovi, bývalému starostovi Podolí, který u Okresního soudu v Uherském...

5. 5. 2019
U koupaliště vyroste kvetoucí louka s hmyzem

Staré Město

U koupaliště vyroste kvetoucí louka s hmyzem

Radnice ve Starém Městě investuje do revitalizace prostředí kolem přírodní nádrže na Loukách, kterou v horkých letních...

3. 5. 2019
TOPlist