FacebookYoutubeInstagram

Novým starostou Ostrohu bude Vlastimil Petřík, vítězná KDU-ČSL míří do opozice!

Uherský Ostroh Zprávy 29. 10. 2018
Novým starostou Ostrohu bude Vlastimil Petřík, vítězná KDU-ČSL míří do opozice!

Vítězka ostrožských voleb Jiřina Galušková končí v opozici, novým starostou města bude Vlastimil Petřík.

Foto: web

Uherský Ostroh povede v příštích čtyřech letech široká koalice, ve které nebudou mít vítězové voleb z KDU-ČSL své zastoupení. Lidovci ovládli se ziskem 23,62 procenta volby a nárokovali si v povolebních debatách místo starosty. Hanu Příleskou z ČSSD, jež ve volbách společně se svojí stranou propadla, měla vystřídat jednička lidovecké kandidátky Jiřina Galušková, dosavadní místostarostka. Avšak tuto variantu strany a hnutí zastoupené v novém zastupitelstvu odmítly a lidovce poslaly do opozice.

Uherský Ostroh tak povede koalice složená ze zástupců SNK O.S.T.R.O.H. (4 mandáty), Ostrožský Impuls 2010 (3), „Naše město“ (3), ČSSD (2) a Soukromníci (1).

Noví koaliční partneři se dohodli na modelu s jedním starostou a místostarostou na plný úvazek. Starostou se stane dosavadní místostarosta a lídr SNK O.S.T.R.O.H. Vlastimil Petřík a místostarostkou Hana Příleská. Oba v minulém volebním období působili v neuvolněných funkcích, tedy zároveň vedli město a podnikali.

Dosavadní místostarostka na plný úvazek Jiřina Galušková si bude hledat zaměstnání. „Jsem zklamaná a je mi to velmi líto. Práci místostarostky jsem brala jako poslání. Občané moji práci navíc dvakrát za sebou ve volbách ohodnotili nejvyšším počtem svých hlasů,“ říká odcházející místostarostka. Jiří Galušková usilovala o pokračování dosavadní koalice se sdružením O.S.T.R.O.H. a ČSSD. „Nabízely se také jiné možnosti, ale neuspěla jsem,“ podotkla.

Velký návrat do koalice slaví exstarosta Vlastimil Vaněk. „Jeho“ sdružení nezávislých kandidátů a ODS „Naše město“ získalo tři zastupitelská křesla. Vaněk a spol. navíc prosadili, že nový starosta a místostarosta budou pracovat naplno. „To, co se na radnici dělo doposud, nemělo logiku. Byli jsme zásadně proti pokračování modelu s neuvolněným starostou a místostarostou. Změna patřila k našim hlavním požadavkům. Oba musí být stále na radnici a k dispozici lidem,“ prohlásil Vlastimil Vaněk.

Dohoda o vzniku nové koalice se má podepsat právě dnes, v pondělí 29. října. „Chci mít jistotu, že se všechny subjekty písemně zaváží, že budou proti dlouhodobé těžbě štěrku, která poblíž našeho města stále hrozí. Ústně to slíbil před volbami voličům každý z lídrů, ale já to chci mít také na papíře,“ prohlásil budoucí starosta Vlastimil Petřík. Ustavující zastupitelstvo se v Uherském Ostrohu uskuteční ve čtvrtek 1. října.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Volby se v Hluku opakovat nebudou! Stížnost podal anonym

Hluk

Volby se v Hluku opakovat nebudou! Stížnost podal anonym

Stížnost na volby v Hluku, kterou se od poloviny října zabýval Krajský soud v Brně, má na...

29. 10. 2018
Vrah dítěte dostal 26 let, doživotí neprošlo

Staré Město

Vrah dítěte dostal 26 let, doživotí neprošlo

Tomáš M. stráví za mřížemi 26 let! Takový je verdikt zlínského krajského soudu, který devětadvacetiletého muže poslal...

29. 10. 2018
Změna v Korytné. Starosta Janča po 16 letech končí

Korytná

Změna v Korytné. Starosta Janča po 16 letech končí

Vladimír Janča už nebude starostou Korytné. Pětapadesátiletého Janču, jenž ve funkci vydržel šestnáct let, vystřídá dosavadní místostarosta...

29. 10. 2018
VÍME PRVNÍ: Kosmonaut z Hradiště! Gymnazista už má zkoušku na Floridě za sebou

Uherské Hradiště

VÍME PRVNÍ: Kosmonaut z Hradiště! Gymnazista už má zkoušku na Floridě za sebou

Zážitek, na který nikdy nezapomene. Tak popisuje Jakub Zemek, student uherskohradišťského gymnázia, účast na výcviku pro balistický...

28. 10. 2018
TOPlist