FacebookYoutubeInstagram

O křeslo hradišťského starosty má zájem 12 kandidátů

Uherské Hradiště Zprávy 7. 8. 2018
O křeslo hradišťského starosty má zájem 12 kandidátů

V říjnu 2014 došlo po komunálních volbách ke změně. Květoslava Tichavského (vlevo) vystřídal na místě starosty Stanislav Blaha. Po čtyřech letech ho v říjnu čeká obhajoba. Uspěje?

Foto: sal

O post starosty Uherského Hradiště se očekává tuhý boj! Zuby si na něj brousí hned dvanáct vlků. Na seznamu kandidátů - lídrů politických stran a hnutí figuruje také Stanislav Blaha, současný starosta, který je zároveň i poslancem. Zůstane sedět na dvou židlích?

„Když něco dělám, tak na sto procent, takže uvidíme, jak to všechno zvládnu. Určitě ale nehodlám dělat nic, co bych nestíhal,“ prohlásil po zisku místa v poslanecké lavici Blaha, který se po ročním souběhu funkcí rozhodl v nastoleném rytmu pokračovat. Jen se před časem zbavil role krajského zastupitele. „Rodina a blízcí mi vyjádřili obrovskou podporu a Hradiště je navíc má srdeční záležitost. Už si ani neumím představit, že bych se nepodílel na správném rozvoji města,“ komentoval opětovnou kandidaturu Blaha, lídr ODS.

Z vedení města půjde obhajovat pozici už pouze Ivo Frolec (KRUH-ZVUK), ředitel Slováckého muzea, který je neuvolněným místostarostou. Jeho kolega Zdeněk Procházka už na kandidátce KDU-ČSL vůbec nefiguruje, lidovce totiž vede Tomáš Kaplan, který před čtyřmi roky kandidoval jako číslo tři. Do zastupitelstva se ale nedostal. V komunální politice končí i uvolněný radní František Elfmark, který se před rokem stal poslancem a aktuálně je dvojkou Pirátů. Jedničkou je Jaroslav Ševčík, starosta hradišťského Sokola.

Lídrem sociálních demokratů je opět Antonín Seďa, ANO má v čele Tomáše Janču, který tak vystřídal Jana Zapletala, jenž je jedničkou uskupení Nestraníci. Kandidátku nakonec sestavilo i Zdravé Hradiště, které nabízelo volná místa prostřednictvím svého webu i facebooku. Jedničkou je nakonec Petr Myslikovjan.

O roli černého koně se hlásí Soukromníci, Svobodní a Nezávislí, kteří už při krajských volbách dostali v Uherském Hradišti nejvíce hlasů. Jejich lídrem je Michal Dvouletý, krajský zastupitel.

Zbývající tři kandidátky zůstávají pod pokličkou, s největší pravděpodobní jde o samostatně kandidující osoby. „Ochrana osobních údajů nám zakazuje prozradit jakékoliv informace z kandidátních listin,“ vysvětlil Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Znalec zdražil plesnivé byty i posudek

Uherský Brod

Znalec zdražil plesnivé byty i posudek

Rozhodne se ve středu o stanovení konečné ceny za sedmadvacet městských bytů na brodském náměstí Svobody? Dům...

7. 8. 2018
Senzace ukrytá pod zemí. Našel se hrob princezny z Polešovic!

Polešovice

Senzace ukrytá pod zemí. Našel se hrob "princezny z Polešovic"!

Unikátní nálezy vydalo jedno z největších pravěkých pohřebišť na jižní Moravě, které archeologové odkrývají už pátým rokem...

6. 8. 2018
Motorkář vrazil do dodávky, nehodu přežil

Jarošov

Motorkář vrazil do dodávky, nehodu přežil

V sobotu před jedenáctou hodinou došlo v Jarošově k dopravní nehodě mezi motocyklem a dodávkou. „Pětadvacetiletý...

6. 8. 2018
Vandal měl páru. Vyvrátil lampu, značky a poničil skruže

Ostrožská Nová Ves

Vandal měl páru. Vyvrátil lampu, značky a poničil skruže

Policisté z Uherského Ostrohu řeší od konce července případ vandalství v Ostrožské Nové Vsi. Neznámý pachatel tady...

6. 8. 2018
TOPlist