FacebookYoutubeInstagram

O místo ředitele se perou dva kandidáti. Ale smát se může třetí!

Uherský Brod Zprávy 7. 11. 2017
O místo ředitele se perou dva kandidáti. Ale smát se může třetí!
Foto: Ilustrační foto

Nejdříve čtvrtek 19., pak pondělí 30. října. Nakonec možná nemusí stačit ani poslední listopadový pátek. Řeč je o dvakrát odloženém termínu pro oznámení vítěze výběrového řízení na místo ředitele brodského Domu kultury. Jména finalistů přitom nejsou už dlouho žádným tajemstvím. Konkurzní komise doporučila radním vybrat z dvojice Petr Paníček, Roman Švehlík. Kromě nich se o místo ucházeli ještě Jiří Gračka a Markéta Koníčková.

V čem je tedy problém? „Místo ředitele Domu kultury je natolik zodpověděná a důležitá funkce, že jsme se ještě rozhodli výběrové řízení prodloužit,“ shodli se přesně před týdnem radní. Jejich hlasování v případě doporučené dvojice Paníček - Švehlík skončilo 4:4, jeden radní se zdržel. Další zájemci se nyní mohou hlásit až do pátku 24. listopadu. Vítěze bychom mohli znát v následujícím týdnu.

„Byl jsem pro další pokračování výběrového řízení,“ říká bez vytáček místostarosta Jan Hrdý. „Oba doporučení uchazeči jsou nepochybně kvalitní kandidáti. Manažerský post jsou schopni zastat, ale z praxe víme, že ti nejoriginálnější lidé se hlásí na poslední chvíli.“

Místostarosta Jan Hrdý očekává, že hledání nového ředitele skončí v pátek 24. listopadu. „Pak rozhodneme,“ prohlásil. Stejný názor má i starosta Patrik Kunčar. Ten prozradil, že před týdnem hlasoval pro to, aby se ředitelem stal Petr Paníček. „Nakonec jsme ale nedokázali nalézt shodu. Možná, že prodloužení termínu přinese nějaké překvapení s esem v rukávu,“ poznamenal Kunčar.

Pokud jde o osobu Petra Paníčka, podle zákulisních informací mu ve finále neprospěl fakt, že má za sebou několik zaměstnání. Kromě jiného působil také jako ředitel ZŠ Újezdec, dosud pracuje jako metodik pro uznávání v Národním ústavu pro vzdělávání Praha.

Roman Švehlík, který je ve hře už podruhé (v roce 2015 vyhrál konkurz Jan Zapletal, pozn. autora), má rovněž zkušenosti ze školství. Literárně-dramatické obory vyučuje hned na dvou základních uměleckých školách, v Uherském Brodě a Bojkovicích.

Dům kultury Uherský Brod, pod jehož křídla patří také hvězdárna, galerie, knihovna a kino Máj, zatím vede Irena Krejsová, někdejší zástupkyně bývalého ředitele Jana Zapletala. Ten položil funkci na konci června poté, co mu zastupitelé a radní vyčetli uzavření milionové zakázky na rekonstrukci dětské knihovny. Zapletal uzavřel celkem čtyři smlouvy bez vědomí města.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Nakupte potraviny pro potřebné. Už v sobotu!

Slovácko

Nakupte potraviny pro potřebné. Už v sobotu!

Už popáté se i lidé na Uherskohradišťskou mají šanci zapojit do Národní potravinové sbírky, která letos připadá...

7. 11. 2017
Buchlov přišel o tři tisíce lidí, počasí je zlákalo k vodě

Buchlovice, hrad Buchlov

Buchlov přišel o tři tisíce lidí, počasí je zlákalo k vodě

Opona spadla, turisté mají utrum. Hrad Buchlov a zámek v Buchlovicích znovu otevřou své brány až v...

6. 11. 2017
Požár ve školce si vyžádal evakuaci dětí

Babice

Požár ve školce si vyžádal evakuaci dětí

Ve školce hoří! Obyvatelé Babic ani nedýchali, když dobrovolní hasiči likvidovali požár v budově mateřské školy, který...

6. 11. 2017
Spor s kunovickou farností jde do finále. Pozemky asi zůstanou městu!

Kunovice

Spor s kunovickou farností jde do finále. Pozemky asi zůstanou městu!

Kunovice o třináct hektarů pozemků zřejmě nepřijdou! Žalobu kunovické římskokatolické farnosti související s církevními restitucemi totiž Okresní...

5. 11. 2017
TOPlist