FacebookYoutubeInstagram

Obchody i kanceláře, to bude nový zimní stadion

Uherské Hradiště Zprávy 8. 7. 2012
Obchody i kanceláře, to bude nový zimní stadion

Zimní stadion v Uh. Hradišti

Foto: ilustr.
Inzerce

Neobvyklou nájemní smlouvu už brzy podepíše město Uherské Hradiště. Zimní stadion totiž pronajme soukromé společnosti na 25 let za jednu korunu ročně. Nájemce však na oplátku do chátrajícího objektu ze 70. let minulého století „napumpuje“ třicet milionů korun. Zimní stadion se do dvou let změní k nepoznání, nově nabídne obchodní a kancelářské prostory.

„Smlouva se rodila několik měsíců, dolaďovali jsme její podmínky. Jelikož podobnou smlouvu nepodepisujeme každý den, využili jsme i služeb externích právníků. Investor chtěl mít jistotu, že nevyhodí miliony oknem, město zase eliminovalo riziko předčasného vypovězení smlouvy,“ komentoval „hru právníků“ Stanislav Blaha, místostarosta Uh. Hradiště.

I když měl nájemce v několika bodech jiné představy o dispozičním řešení některých místností, nakonec prosadil pouze jedinou. „V nejvyšším podlaží vzniknou kancelářské prostory, které v původní projektové dokumentaci nebyly. Vybourají se příčky a zazdí okna k ledové ploše,“ prozradil Blaha. „Jakékoliv další změny v projektové dokumentaci musí posvětit architekt Aleš Holý a vedení města,“ zdůraznil místostarosta.

Proměnu zimního stadionu odstartuje co nejdříve bezmála desetimilionová investice města, které se pustí do zateplení objektu a výměny oken a dveří. Soukromý investor pak zajistí obchodní, ubytovací i kancelářské prostory, zrekonstruuje i kabiny sportovišť města a zázemí pro hokejový klub. „Nové obchůdky budou přístupné z komunikace podél objektu, což zvýší jeho finanční efektivitu,“ doplnil Blaha.

Zimní stadion byl postavený v 70. letech minulého století, kdy se v jednotlivých etapách dělala ledová plocha, její zastřešení a přistavovala se ubytovna. Větší rekonstrukční práce uvnitř stadionu pak proběhly před šesti lety.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Brod podpořil sport, sáhl i do rezerv

Uherský Brod

Brod podpořil sport, sáhl i do rezerv

Letos poprvé se v Brodě vyplácela podpora sportovních oddílů za pomoci nového klíče. Zatímco větší část dotací,...

7. 7. 2012
Jedna placená zóna nestačí, zkasírují vás tři

Veselí nad Moravou

Jedna placená zóna nestačí, zkasírují vás tři

Přesně jedenáct měsíců vydrželo nařízení o zpoplatněném stání v centru Veselí, přesněji na centrálním Bartolomějském náměstí a...

7. 7. 2012
Pivovar je na prodej, město se zajímá o cenu

Uherské Hradiště

Pivovar je na prodej, město se zajímá o cenu

Bývalý proslulý pivovar Jarošov je na prodej! A mezi prvními se o koupi hlásí město Uherské Hradiště,...

6. 7. 2012
Kauza Danaj: Spolumajiteli chybí dokumenty

Strážnice

Kauza Danaj: Spolumajiteli chybí dokumenty

V nekonečný seriál se mění kauza lodi Danaj, která je od konce loňského roku na prodej a...

6. 7. 2012
TOPlist