FacebookYoutubeInstagram

Obvinění se hájí: Když se loupilo, byli jsme v práci

Uherské Hradiště Zprávy 10. 9. 2018
Obvinění se hájí: Když se loupilo, byli jsme v práci

V září 2015 došlo ve zlatnictví, které sídlí v Hradební ulici, k loupežnému přepadení. Dvojice pachatelů odjela na motorce směrem na Brno.

Foto: sal

I když je pachové stopy usvědčují z ozbrojeného přepadení zlatnictví v Uherském Hradišti, obžalovaní Martin Skalický a Miloš Zezula z Hodonínska vinu popírají. Jejich verzi o pracovních povinnostech v době loupeže však u krajského zlínského soudu rozprášil znalec. Senát odročil hlavní líčení na 17. října.

„Když bylo zlatnictví vyloupeno, byl jsem pracovně v Brně,“ prohlásil u soudu devětadvacetiletý Skalický. „Minimálně pět svědků potvrdilo, že jsem v inkriminované době zaučoval nového dispečera, opravoval jsem nabourané auto,“ odmítal účast na přepadení i dvaačtyřicetiletý Zezula. Jeho pachové stopy se podle něj zřejmě dostaly do zlatnictví skrze kriminalistu, se kterým vede dlouholetý spor o majetek. Skalický se pro změnu bránil historkou o zapomenutých rukavicích u Zezuly, které nejspíš použili praví pachatelé…

Jejich verze jsou však podle znalce nepravděpodobné. „Lidský pach obsahuje určitou část, která je pro každého člověka individuální. Pachové přenosy jsou možné, ale tady jsem žádné nezjistil,“ reagoval znalec Martin Kloubek, který neodhalil ani žádné pochybení kriminalistů při získávání a vyhodnocování pachových stop obžalovaných.

Ve vyloupeném zlatnictví se navíc našly hned na několika místech. Policejní psi je označili na madle u vchodových dveří, na madle šuplíku skříňky a pultu, na platech se zlatem a klenoty i na páčidle a šroubováku, které na místě po přepadení zůstaly.

Ozbrojené přepadení se odehrálo před třemi lety ve zlatnictví v Hradební ulici. Skalický se Zezulou podle obžaloby pod pohrůžkou zabití přinutili prodavačku k vydání šperků za milion korun. Jenže cestu jim následně zkřížili dva svědci. Za statečnost sice zaplatili zraněním, ale útočníky připravili o lup. Hrdinou se stal pětačtyřicetiletý bývalý policista, který skončil s prostřeleným kolenem v nemocnici, jeho spolubojovník utrpěl zranění oka od střepu rozbité výplně dveří. Lupiči uprchli na motorce směrem k Brnu.

Autor: ceh

Vaše názory

Cena města pro Rašticovou a Maděriče

Uherské Hradiště

Cena města pro Rašticovou a Maděriče

Historička Blanka Rašticová a dramaturg Jan Maděrič obdrží Cenu města Uherské Hradiště. Nejvyšší ocenění radnice převezmou 15....

10. 9. 2018
Trchalíkova chalupa je stavbou roku. V té Hasoňově vzniká muzeum

Šumice

Trchalíkova chalupa je stavbou roku. V té Hasoňově vzniká muzeum

V Šumicích se mohou pochlubit Lidovou stavbou roku 2017, cenou zlínského hejtmanství pro vlastníky historických nemovitostí, kteří...

10. 9. 2018
Řidiči, pozor! U Družby neprojedete

Uherský Brod

Řidiči, pozor! U Družby neprojedete

V Uherském Brodě začíná bezmála třídenní velké dopravní omezení. Od dneška, pondělí 10. září, se pro veškerou...

10. 9. 2018
Oslavy vína a památek se mění v akci evropského formátu!

Uherské Hradiště

Oslavy vína a památek se mění v akci evropského formátu!

Pošestnácté, ale znovu jako poprvé. Slavnostem vína a otevřených památek v Uherském Hradišti už táhne na dvacet,...

10. 9. 2018
TOPlist