FacebookYoutubeInstagram

Odolá rekord Tříkrálové sbírky?

Slovácko Zprávy 8. 1. 2018
Odolá rekord Tříkrálové sbírky?
Foto: sal

I když Kašpar, Melichar a Baltazar měli největší šichtu o víkendu, Tříkrálová sbírka ještě zdaleka nekončí. Na Uherskohradišťsku potrvá až do 14. ledna a vyvrcholí nedělní mší svatou v kostele sv. Františka Xaverského v Uherském Hradišti.

Asi málokdo o víkendu nepotkal v ulicích Tři krále, i do nejzapadlejších koutů totiž vyrazilo více než 1 200 koledníků. „Máme 427 skupinek, které koledují v šestačtyřiceti obcích a v příměstských částech Uherského Hradiště, tedy Míkovicích, Véskách, Jarošově a Sadech,“ prozradila Hana Reichsfeldová, koordinátorka Tříkrálové sbírky na Uherskohradišťsku.

Jak už se stalo zvykem, symbolicky ji zahájili Kašpar, Melichar a Baltazar na koních v Uherském Hradišti. Lidem přáli štěstí, zdraví a pokoj v novém roce a za finanční příspěvek je obdarovávali tradičním kalendářem a sladkostmi.

Tříkrálová sbírka loni stanovila nový rekord, sčítání pokladniček se zastavilo na sumě 2 409 046 korun! Jestli odolal, bude jasné za týden. Každopádně o rozdělení peněz, které se vrátí Oblastní charitě Uherské Hradiště, je už rozhodnuto. „Výtěžek poputuje na nákup zdravotnických a kompenzačních pomůcek pro hospic, na spolufinancování azylového domu pro bezdomovce a rodinám s malými dětmi, které jsou v tíživé životní situaci,“ prozradila Reichsfeldová.

Kdo Tři krále nepotkal, může až do neděle 14. ledna vhodit peníze do zapečetěné pokladničky přímo v Charitě (Velehradská třída 247) nebo v kostele sv. Františka Xaverského na Masarykově náměstí.

Autor: ceh

Vaše názory

Ze všech písniček zpívám nejraději ty slovácké

Slovácko

"Ze všech písniček zpívám nejraději ty slovácké"

Silný prezident, který lid nerozděluje, ale spojuje. Takovým chce být Mirek Topolánek. Rodák ze Vsetína, který jde...

8. 1. 2018
V Brodě zítra začíná organizovaný svoz stromků

Uherský Brod

V Brodě zítra začíná organizovaný svoz stromků

Vánoční stromky budou v Uherském Brodě mizet postupně, místní Technické služby je začnou odvážet poprvé zítra. Stromky...

8. 1. 2018
V nemocnici padají hlavy. Zatím nastoupilo 5 nových primářů!

Uherské Hradiště

V nemocnici padají hlavy. Zatím nastoupilo 5 nových primářů!

V Uherskohradišťské nemocnici „padaly hlavy“! Hned na pěti odděleních zažili na sklonku roku primářské rošády, dlouholeté posty...

7. 1. 2018
První dítě roku nepřišlo na svět v porodnici, ale doma!

Uherský Brod

První dítě roku nepřišlo na svět v porodnici, ale doma!

Slovácko má dvě první děti nového roku 2018! Zatímco v porodnici Uherskohradišťské nemocnice se šest minut po...

6. 1. 2018
TOPlist