FacebookYoutubeInstagram

Odškodné žádá první zraněný, pochroumal si kotník

Uherské Hradiště Zprávy 1. 2. 2010
Inzerce

Radnice v Uherském Hradišti má na stole první žádost o náhradu škody za úraz, způsobený pádem na neudržovaných chodnících! A možná se brzy připojí další, lékaři ortopedické ambulance Uherskohradišťské nemocnice se totiž nezastaví.  V jednom kole jsou i likvidátoři pojišťoven.

„Autor žádosti uklouzl po náledí na chodníku, při pádu si podvrtl a natáhl kotník. Odškodnění řešíme podle bolestného,“ říká Petra Zemčíková, tisková mluvčí uherskohradišťské radnice. Město je však proti podobným případům pojištěno. Už kvůli legislativní změně povinnosti uklízet chodníky, která přešla z majitelů přilehlých nemovitostí na obce a města, neponechali konšelé nic náhodě.

A jak mají lidé v případě zranění na neupraveném chodníku postupovat? „Hlavně musí informovat správce komunikace, který pojistnou událost oznámí pojišťovně. Každý případ likvidujeme individuálně a vycházíme z principu nahodilosti. Je tedy rozdíl, jestli se stal ve střízlivém stavu, v opilosti, v zimních botách nebo lodičkách,“ uvedl Václav Bálek, tiskový mluvčí České pojišťovny. Jelikož se lidé většinou domáhají odškodnění s časovým odstupem, v městské poště se asi ještě nějaká žádost objeví. „Zraněný se totiž obvykle zprvu soustředí na léčení úrazu a až pak na uplatnění újmy. Odškodnění však získá i z vlastní úrazové pojistky,“ připomíná Bálek.

Úklid chodníků ve městě zkrátka není ideální, ale vzhledem k vytrvalému sněžení není divu... „Všemožně se snažíme situaci zvládnout, ale při takové nadílce sněhu je to trošku problém. Občané si ale zatím nestěžují, spíše se objevují podněty k úklidu některých částí města,“ reagovala Zemčíková.

Autor: ceh

Vaše názory

Výbuch poznamenal půl ulice

Uherský Brod

Výbuch poznamenal půl ulice

Tragickou smrtí skončil výbuch plynu v Uh. Brodě. Nechybělo mnoho a nemuselo se jednat o jedinou oběť....

1. 2. 2010
Magnetická rezonance v UH

Uherské Hradiště

Magnetická rezonance v UH

Pacienti z Uherskohradišťska už nemusí absolvovat kvůli vyšetření na magnetické rezonanci cestu do sousedního Zlína. Uherskohradišťská nemocnice...

1. 2. 2010
Zahynul pod troskami

Uherský Brod

Zahynul pod troskami

Ve středu krátce před třetí hodinou se ve spodní části města, u řeky, ozvala neskutečná rána. Za...

31. 1. 2010
Zákon pustili do druhého čtení

Praha

Zákon pustili do druhého čtení

Naděje umírá poslední, šance na bezplatný převod věznice na město Uherské Hradiště žije. A po pátečním jednání...

31. 1. 2010
TOPlist