FacebookYoutubeInstagram

Ondra, Březina, Paštika a další. Špitál má nové primáře!

Uherské Hradiště Zprávy 10. 1. 2018
Ondra, Březina, Paštika a další. Špitál má nové primáře!

Změny v Uherskohradišťské nemocnici se dotkly také ortopedie, kterou už nevede Lubomír Paštika (na snímku vlevo).

Foto: sal

V Uherskohradišťské nemocnici „padaly hlavy“! Hned na pěti odděleních zažili na sklonku roku primářské rošády, dlouholeté posty opustili třeba Jiří Březina, Lubomír Paštika nebo David Ondra. I když už nestojí v čele primariátů, zůstali jako řadoví lékaři. Sedm primářů pro změnu své posty obhájilo.

Uherskohradišťská nemocnice vypsala dvanáct výběrových řízení na pozice primářů po šesti letech. Jestliže po prvním kole se na pěti primariátech nic nezměnilo, po druhém nastalo silné zemětřesení. Ze sedmi přežili jen dva - Lubomír Strnadel, primář oddělení nefrologie a dialýzy, a jeho kolega Zdeněk Rezek z onkologického oddělení.

U pěti oddělení však výběrová komise sáhla po změně. A přitom neušetřila ani dlouholeté stálice jako třeba Jiřího Březinu nebo Davida Ondru, kteří stáli v čele porodnicko-gynekologického oddělení, respektive urologie více než 10 let.

Čtyřiašedesátiletého Březinu, který na porodnici strávil celou profesní kariéru, vystřídala o bezmála třicet let mladší Soňa Pánková, která do Uherského Hradiště přišla před dvěma lety z Brna. „V tamní fakultní nemocnici působila deset let na porodnicko-gynekologické klinice, kde se věnovala problematice reprodukční medicíny a pracovala jako zástupce vedoucího lékaře perinatologického centra,“ prozradila Dana Lipovská, mluvčí Uherskohradišťské nemocnice. Ondru, který vedl primariát 12 let, vystřídal jeho zástupce Marek Heča. „V nemocnici pracuje už devatenáct let,“ dodala na adresu čtyřiačtyřicetiletého novice na primářském postu Lipovská.

Rošádu hlásí i infekční, ortopedické a oční oddělení. Role šéfa se na primariátech ujali Lenka Turková, dosavadní zástupkyně primáře a ústavní hygienik Uherskohradišťské nemocnice, Martin Skládal, vedoucí lékař ortopedie, a Magdaléna Dospělová, která se věnuje převážně nitrooční operativě. Do Uherského Hradiště přišla loni, předtím byla kataraktovým chirurgem ve Valašském očním centru Vsetín a šest let pracovala jako zástupkyni primáře očního oddělení nemocnice v Přerově. „Všichni bývalí primáři zůstávají jako řadoví lékaři na odděleních,“ doplnila mluvčí.

Změnám však ještě možná není konec. V únoru totiž proběhnou výběrová řízení na primáře ARO, chirurgie, ORL, interny, plicního a oddělení následné péče. Vítězové získávají klíčovou pozici už pouze na pět let.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Sportovci mají na růžích ustláno. V Kunovicích na nich nešetří, rozdělili jim 3,5 milionu

Kunovice

Sportovci mají na růžích ustláno. V Kunovicích na nich nešetří, rozdělili jim 3,5 milionu

Sportovci mají v Kunovicích na růžích ustláno. Radnice jim loni opět rozdělila 3,5 milionu korun, které putují...

9. 1. 2018
S vousatým obrem bojoval půl hodiny

Kostelany nad Moravou

S vousatým obrem bojoval půl hodiny

Délka 200 cm, váha 41 kg, jméno sumec velký. Kapitální úlovek se podařil rybáři Tomáši Smělíkovi z...

9. 1. 2018
Stromky nepatří do popelnic!

Uherské Hradiště

Stromky nepatří do popelnic!

Tři králové jsou za námi, domácnosti se zbavují vánočních stromků! Radnice po zkušenostech z let minulých apeluje...

9. 1. 2018
Bojkovické plány: nová pěší zóna, bazén i dopravní terminál

Bojkovice

Bojkovické plány: nová pěší zóna, bazén i dopravní terminál

Pokud se všechno povede tak, jak si vedení města naplánovalo, tak se letošní rok zapíše do bojkovické...

9. 1. 2018
TOPlist