FacebookYoutubeInstagram

Opozice táhla za jeden provaz, dostala křesla v komisích

Uherské Hradiště Zprávy 18. 2. 2019
Opozice táhla za jeden provaz, dostala křesla v komisích
Foto: Ilustrační foto

Tlak opozičních stran přinesl ovoce, společným prohlášením si „vydupali“ navýšení počtu členů v komisích rady města z jedenácti na třináct! Vládnoucí koalice tak zařadila zpátečku a zachovala nepsané pravidlo, že každá strana, zastoupená v zastupitelstvu má minimálně jedno místo v poradním orgánu rady. Ale je otázkou, jak dlouho…

„Jen požadujeme, co je v Uherském Hradišti léta zavedenou praxí,“ zdůraznili v prohlášení lídři opozičních stran ANO, Nestraníci pro Hradiště, Naplno pro Hradiště, Piráti, KSČM a ČSSD.

Radní totiž původně deklarovali, že vezmou na „milost“ pouze ANO, zbylých pět koaličních stran si mělo do každé komise dohromady nominovat pouze tři členy… Jejich krok v táboře opozice zapůsobil jako toreadorova muleta na býka. „S postojem rady nesouhlasíme, asi se obává koordinované spolupráce opozice. Snaží se nás proto rozhádat, ale to se někdo přepočítal. Žádné kandidátky nenavrhneme, odmítáme kádrování ve vlastních řadách,“ reagoval Jaroslav Ševčík, zastupitel České pirátské strany.

Radní tak dali hlavy dohromady a zvýšili počet členů v komisích na třináct. „Ať tedy zástupci opozice pracují v komisích, jak deklarovali, nechceme jim bránit. I když se domnívám, že třináctičlenná komise už nemusí být zcela funkční, ale to si pohlídáme,“ uvedl Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště. Koalice tak obsadí v komisích sedm křesel, opozice šest namísto původně nabízených čtyř. „Je maximálně účelné, aby koalice měla většinu, vždyť jde o poradní orgán rady. Když ale opoziční strany nepřišly s žádným návrhem na doplnění komisí na jedenáct, nafoukli jsme je o dva členy. Těžko si můžeme hrát na arbitra a určovat, kdo zasedne v jaké komisi,“ vysvětlil Blaha, který označil iniciativu opozice za politikaření a hašteření. „Tentokrát dosáhli svého, ale netvrdím, že jde o stav trvalý a konečný,“ vzkázal za druhou stranu barikády starosta.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Farmář přišel o dvě ovce

Uherské Hradiště - Sady

Farmář přišel o dvě ovce

Zdivočelý pes zardousil dvě ovce, které se pásly na oploceném pozemku za rodinným domem u železniční dráhy...

18. 2. 2019
Něco nefunguje? Ohlaste to na web

Hluk

Něco nefunguje? Ohlaste to na web

Mapový portál. To je novinka, která má obyvatele Hluku naučit hlásit technické závady na městském majetku nebo...

18. 2. 2019
VÍME PRVNÍ: Na sídlišti se vařil pervitin. Policistům tekla při zátahu krev

Uherské Hradiště

VÍME PRVNÍ: Na sídlišti se vařil pervitin. Policistům tekla při zátahu krev

Kriminálka rozbila varnu pervitinu v bývalé konírně na hradišťském sídlišti Východ! Ostříleného recidivistu zadrželi přímo u kahanu,...

17. 2. 2019
Senátor Ivo Valenta diskutoval na Horňácku se starosty

Malá Vrbka

Senátor Ivo Valenta diskutoval na Horňácku se starosty

Minulý týden zavítal na Horňácko, do svého obvodu, senátor PČR Ivo Valenta. Tentokrát to nebylo za folklorem...

17. 2. 2019
TOPlist