FacebookYoutubeInstagram

Opuštěný bazén je k mání. Korytná nemá na obnovu

Korytná Zprávy 4. 10. 2019
Opuštěný bazén je k mání. Korytná nemá na obnovu
Foto: Ilustrační foto

Toto není dobrá zpráva pro ty, kdo by po letech znovu rádi navštěvovali krytý bazén v Korytné. V současném volebním období 2018-2022 se jeho obnova do plánů obecních investic nedostane. A je téměř jisté, že na opravu nebude ani v následujících nejméně osmi letech!  

Bazén, jenž byl vyhledávanou atrakcí pro místní i plavce z okolí, je ve stavu „klinické smrti“. Zbylo z něj pouze torzo, veškerá technika je pryč. Obec se ale prostor pod zrekonstruovanou tělocvičnou, právě tady se bazén nachází, nechce zbavit. Pohrává si s myšlenkou dlouhodobého pronájmu.

„Máme za sebou velmi nákladné sloučení mateřské a základní školy do jedné budovy. Rekonstrukce původně předimenzované stavby, která je nyní konečně plně využita, nás přišla na bezmála třicet milionů korun,“ vysvětluje starosta Josef Klon. „Další nákladné investice si nemůžeme dovolit. Navíc provoz bazénu by byl určitě ztrátový a náš rozpočet není takový, abychom mohli každoročně vyčlenit třeba milion jen na pokrytí ztrát,“ doplnil starosta.

Rekonstrukce bazénu by si podle odhadů vyžádala nejméně 20 milionů korun, což je pro obec s 940 obyvateli astronomická částka. Josef Klon, a zřejmě ani většina zastupitelů, by se proto nebránil rekonstrukci, o kterou by se postaral nový správce. Poloha v centru obce je ideální, nabízí se také otevření menší restaurace nebo občerstvení. Stará technologie je pryč, vše je přichystáno na zahájení prací. „Na každý pád - prostor se zbavovat nechceme. I kdyby se našel investor nebo nový provozovatel, bazén zůstane v majetku obce. Nemíníme nic prodávat,“ ujistil starosta Klon.

Zatímco osud bazénu je ve hvězdách, tělocvična nad ním má o návštěvníky postaráno. Funguje celoročně a kromě mládeže ji využívají také sportovní kluby v rámci svých soustředění v regionu. Pravidelně v ní cvičí také místní důchodci, novinkou je pak zavedení tanečních kurzů. Ty začnou letos v říjnu a zájem budoucích tanečníků je velký.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Záhorovice a Bojkovice plánují nové cyklostezky

Bojkovice, Záhorovice

Záhorovice a Bojkovice plánují nové cyklostezky

Na mapě slováckých cyklostezek by mohla přibýt další trasa, tentokrát jde o 700 metrů dlouhý úsek mezi...

4. 10. 2019
Seniorská obálka zachrání život, už je i v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště

Seniorská obálka zachrání život, už je i v Uherském Hradišti

Když jde o minuty, může zachránit život. Lékařům totiž při akutním zhoršení stavu pacienta zrychlí čas při...

3. 10. 2019
Číšník recidivista zmizel i s tržbou

Slovácko

Číšník recidivista zmizel i s tržbou

Za dobrotu na žebrotu! O pravdivosti otřepaného přísloví se na vlastní kůži přesvědčil majitel restaurace na Uherskohradišťsku....

3. 10. 2019
Na kole s půl promile? Zatím stále ne

Slovácko

Na kole s půl promile? Zatím stále ne

Nulová tolerance alkoholu u vodáků a cyklistů se neruší! I když senátoři už potřetí posvětili novelu zákona,...

2. 10. 2019
TOPlist