FacebookYoutubeInstagram

Ostroh vybírá nej učitele

Uherský Ostroh Zprávy 27. 3. 2009
Inzerce

Ocenit skutečně jen ty nejlepší. S tímto úmyslem uspořádala vůbec první elektronické hlasování o nejoblíbenějšího učitele(-ku) místní základní školy uherskoostrožská radnice. Dobrý záměr ovšem narazil. Nelíbí se některým kantorům a své výhrady má i ředitel školy.

„Blíží se Den učitelů a chtěli jsme, aby se ocenění dočkali skutečně ti nejlepší pedagogové. Jsme si vědomi, že rozhodování jednotlivce by mohlo být subjektivní, a tak jsme se rozhodli zapojit do toho žáky a jejich rodiče, pro které jsme proto připravili elektronické hlasování na stránkách města Uherského Ostrohu,“ vysvětlil místostarosta Vlastimil Kuřimský.

Město připravilo anketu tak, že ji rozdělilo na nejoblíbenějšího kantora prvního a druhého stupně, přičemž z každé IP adresy lze hlasovat jen jednou. „Chtěli jsme tím zabránit tomu, aby hlasování někdo neovlivnil tím, že pošle například sto hlasů svému oblíbenci,“ doplnil Kuřimský.

Iniciativa radnice se ovšem některým pedagogům příliš nelíbí, což potvrzuje i místostarosta. „Někteří to bohužel špatně pochopili a měli k tomu negativní reakce,“ přiznal Kuřimský.

Nadšen není ani ředitel základní školy Petr Bělohrad: „Myšlenka ocenit nejoblíbenější učitele žáků je podobná Zlatému Ámosovi. Vůbec však nezohledňuje fundovanost a odbornost jednotlivých učitelů, ale jen oblíbenost. Dá se proto očekávat, že učitelé, kteří jsou přísní, nebudou patřit mezi ty zrovna nejoblíbenější,“ vysvětlil záludnost Bělohrad.

Ocenění, které se uskuteční v sobotu na radnici, se dočká celkem šest učitelů, po třech z prvního a druhého stupně základní školy. 

Autor: zde

Vaše názory

Vyroste hi-tec pavilon

Uherský Brod

Vyroste hi-tec pavilon

V blízkosti Slováckých strojíren bude brzy stát unikátní budova. Brodská průmyslovka zde totiž zahájí realizaci vzdělávacího centra....

27. 3. 2009
Charity v ohrožení, chybí jim peníze

Slovácko

Charity v ohrožení, chybí jim peníze

Žádat doslova o každou korunu od města a kraje budou zřejmě muset charity a pečovatelské služby v...

27. 3. 2009
Vlekaři hlásí úspěšnou sezónu

Slovácko

Vlekaři hlásí úspěšnou sezónu

Převážně pozitivně hodnotí končící sezonu na sjezdovkách provozovatelé vleků z našeho regionu. Oceňují především déletrvající chladné počasí...

27. 3. 2009
Hrůza u Domů hrůzy

Uherský Brod

Hrůza u Domů hrůzy

Zděšení a odpor. Tyto pocity zažívají lidé ze sídliště Pod Vinohrady, kteří už měli tu čest si...

27. 3. 2009
TOPlist