FacebookYoutubeInstagram

Pacienti se snaží ušetřit, ale u bytovek porušují zákon

Uherské Hradiště Zprávy 22. 1. 2015
Pacienti se snaží ušetřit, ale u bytovek porušují zákon

Problémové místo

Foto: sal

Městská policie varuje. Parkoviště u bytových domů není určeno pro pacienty Uherskohradišťské nemocnice! Snaha ušetřit za parkovné tak může přijít několikanásobně dráž. Za ignorování značky Zákaz vjezdu hrozí řidičům až dvoutisícová pokuta. Zvlášť když si vlastníci bytů svá místa hlídají a vytáčejí linku 156.

„Parkoviště u špitálu je poloprázdné, ale pod okny máme plno. Nechápu, že někdo má zapotřebí kvůli pár korunám dělat problémy jiným. Ale snad je tučná pokuta pro příště odradí,“ komentoval situaci jeden z obyvatel, který nechtěl zveřejnit jméno.

Jedinou příjezdovou cestu k bytovým domům v těsném sousedství nemocničního parkoviště uvozuje značka Zákaz vjezdu, která neplatí jen pro dopravní obsluhu. Jenže řidiči z řad pacientů, případně jejich doprovodu, si s tím hlavu nelámou. „Značka neplatí pouze pro řidiče, kteří za ní mají trvalý pobyt nebo třeba sídlo firmy. V žádném případě není možné, aby parkoviště využívali pacienti ve snaze ušetřit minimální poplatek za parkování u nemocnice,“ zdůraznil Vlastimil Pauřík, velitel uherskohradišťské městské policie, která s řidiči nemá slitování. Nerespektování zákazové značky je totiž závažný prohřešek, za který může padnout až dvoutisícová pokuta. Hodinová sazba parkovného se přitom pohybuje v úplně jiných dimenzích, za první hodinu pacienti zaplatí 15 korun, za každou další o deset korun více.

Kdo parkuje na černo, strážníci poznají snadno. Členové společenství vlastníků bytů totiž za okna svých aut umísťují speciálně vyrobené cedulky. „I když nemají právní opodstatnění, pro nás jsou upozorněním, že majitel vozidla tady bydlí nebo podniká,“ prozradil velitel městské policie, která k nemocnici vyjíždí minimálně jednou týdně a vždy na oznámení obyvatel bytových domů. „Ze zákona jsme povinni konat. Když se informace potvrdí, udělujeme blokové pokuty. Značka je jasně viditelná a v nové zástavbě, nikdo se tedy nemůže vymlouvat, že jezdí po paměti,“ vzkázal řidičům Pauřík.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Hradiště ušetří za vytápění tělocvičny 200 tisíc

Uherské Hradiště

Hradiště ušetří za vytápění tělocvičny 200 tisíc

Až 200 tisíc ročně ušetří radnice v Uherském Hradišti za vytápění tělocvičny Základní školy UNESCO. Žáci nejstarší...

21. 1. 2015
„Propad v Rusku může nastat, ale máme ho kde kompenzovat“

Uherský Brod

„Propad v Rusku může nastat, ale máme ho kde kompenzovat“

Kdo by nechtěl pracovat ve firmě, která patří k tahounům v oboru a jejíž ekonomické zázemí dokáže...

21. 1. 2015
Zbrojovka neškrtá, propouštění zaměstnanců není v plánu

Uherský Brod

Zbrojovka neškrtá, propouštění zaměstnanců není v plánu

Žádný balanc na pokraji ekonomické krize, ale stabilita a další růst čeká uherskobrodskou zbrojovku v novém roce...

21. 1. 2015
Kauza Zemník pokračuje. V Ostrohu chystají petici

Uherský Ostroh

Kauza Zemník pokračuje. V Ostrohu chystají petici

Kauza Zemník, tedy případ z konce loňského roku, kdy v Uherském Ostrohu prosákla zpráva o nepovoleném zavážení...

21. 1. 2015
TOPlist