FacebookYoutubeInstagram

Pacienti zaplatili už deset milionů

Uherské Hradiště Zprávy 27. 8. 2008
Pacienti zaplatili už deset milionů
Inzerce

Už skoro deset milionů korun vybrala od pacientů Uherskohradišťská nemocnice na regulačních poplatcích. Peníze putují na obnovu přístrojového „arsenálu“. Snížení počtu ošetřených pacientů však vedení špitálu eviduje pouze na pohotovosti.

„Do odborných specializovaných ambulancí přichází pacienti s akutním zdravotním problémem a často na doporučení praktického lékaře nebo internisty. Další skupinou jsou chroničtí nemocní, kteří dochází na pravidelné kontroly. Počet pacientů je tudíž stejný jako loni,“ říká Jan Hrdý, tiskový mluvčí Uherskohradišťské nemocnice, která na regulačních poplatcích za prvních šest měsíců vybrala 9,6 milionů korun. Kasa špitálu se tak v průměru měsíčně nafoukne o více než půldruhého milionu.

Osvobozeny od regulačního poplatku jsou od prvního srpna maminky, které už neplatí za hospitalizaci novorozence. „Když se ohlédneme zpět, od rodiček jsme vybrali 175 tisíc korun. Nejvyšší částka uhrazená za pobyt novorozence byla skoro třináct stovek,“ doplnil Hrdý, podle kterého se systém regulačních poplatků osvědčil. „Pro pacienty je jednoduchý a pružný, pro zaměstnance zase nezatěžující,“ tvrdí Hrdý.

Autor: ceh

Vaše názory

V obci stále padesátkou

Velehrad

V obci stále padesátkou

Zastupitelé poutního Velehradu usilují o snížení rychlosti v úseku od levotočivé zatáčky před archeoskanzenem po křižovatku na...

27. 8. 2008
Osvětimanský Bartoněk senátorem?

Osvětimany

Osvětimanský Bartoněk senátorem?

Osvětimanský starosta Josef Bartoněk je novým kandidátem do senátu za hnutí Nezávislých starostů pro kraj (NSK) ve...

27. 8. 2008
Rekonstrukce výuku nenaruší

Uherský Brod

Rekonstrukce výuku nenaruší

Rozsáhlá rekonstrukce týkající se především izolačních prací probíhá právě v těchto dnech na Základní škole Na Výsluní....

27. 8. 2008
Drama na Baťáku: Selhal motor, hasiči nikoli!

Uherský Ostroh

Drama na Baťáku: Selhal motor, hasiči nikoli!

Drama jak z hollywoodského trháku, při němž šlo doslova o život, prožila při projížďce po Baťově kanále...

26. 8. 2008
TOPlist