FacebookYoutubeInstagram

Petice nezabrala, radnice získá za prodané pozemky miliony

Uherské Hradiště Zprávy 4. 10. 2018
Petice nezabrala, radnice získá za prodané pozemky miliony
Foto: ilustr. web

Ani 190 podpisů pod peticí Za udržitelný rozvoj lokality Nad Žlebem nezabránilo zastupitelům Uherského Hradiště, aby posvětili prodej nezasíťovaných pozemků v části Sadů. Kupcem je soukromý investor, který v lokalitě plánuje výstavbu minimálně patnácti rodinných domů. Obchod radnici vynese skoro 6,5 milionu korun.

„Investor se zavázal ke splnění všech podmínek města, v lokalitě je navíc majoritním vlastníkem drtivé většiny pozemků, takže šlo o vcelku logický krok,“ je přesvědčený Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště.

Sociálnědemokratičtí zastupitelé však prodej pozemků pro developerský projekt uherskohradišťské společnosti nepodpořili hned z několika důvodů. „Záměr ani projekt jsme na zastupitelstvu neprojednávali, materiály jsme dostali jen několik dní před jednáním, a hlavně jsme byli proti kvůli petici Za udržitelný rozvoj lokality Nad Žlebem, kterou podepsalo 190 občanů města. Ale opět se ukázala arogance moci vládnoucí radniční koalice,“ kroutí hlavou Antonín Seďa, předseda Klubu zastupitelů za ČSSD, pro kterého je záhadou, proč se prodej narychlo schvaloval na posledním zastupitelstvu před říjnovými volbami. „Rozhodovali jsme na základě rámcové studie zástavby a návrhu smlouvy o převodu s podmínkami, se kterými se musí vypořádat projektová dokumentace,“ reagoval Blaha.

Radnice investorovi prodala 4 325 metrů čtverečních nezasíťovaných pozemků, za metr zaplatí patnáct stovek. Na „dřevo“ tak vysází skoro 6,5 milionu korun. „V lokalitě vyroste minimálně patnáct rodinných domů, včetně příslušné dopravní a technické infrastruktury,“ prozradil Blaha. Podmínkou prodeje je rovněž zpřístupnění lokality prodloužením ulice Polní, respektive Nad Žlebem. „Investor se zavázal vytvořit podmínky pro vyšší frekvenci pěších a cyklistů směrem do rekreační zóny a k Výšině svatého Metoděje,“ dodal starosta. Petice podle něj nebyla namířena proti prodeji pozemků, ale lidé mají obavy z možného zatížení lokality během výstavby. „Ale to už je otázka stavebního řízení, ve kterém mohou coby jeho účastníci své námitky uplatnit,“ vzkázal obyvatelům Blaha.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Pejsi z Jarošova dostali vlastní záchod

Uherské Hradiště

Pejsi z Jarošova dostali vlastní záchod

Pejskaři v Jarošově se dočkali důstojnějšího výběhu pro čtyřnohé mazlíčky. Radnice jim totiž během letních prázdnin upravila...

4. 10. 2018
Hrob Markuse Reicha, kterého zabila cholera, se neopraví

Buchlovice

Hrob Markuse Reicha, kterého zabila cholera, se neopraví

Na hrob Markuse Reicha z roku 1831 si restaurátor zatím neposvítí, jeho obnova se odkládá na neurčito....

4. 10. 2018
Těžký vzduch už lidi neotráví

Staré Město

Těžký vzduch už lidi neotráví

Nesnesitelný vzduch a špatný zvuk při kulturních produkcích už návštěvníky Společensko-kulturního centra ve Starém Městě „neotráví“. Radnice...

3. 10. 2018
Záhadný úhyn candátů! Rybáři hovoří o otravě, úřad o nedostatku kyslíku

Babice

Záhadný úhyn candátů! Rybáři hovoří o otravě, úřad o nedostatku kyslíku

Rybáři se vzpamatovávají ze šoku a sčítají škody, v babických Uhliskách zatím bez jasné příčiny uhynulo na...

3. 10. 2018
TOPlist