FacebookYoutubeInstagram

Písek od října opět uzavřen!

Moravský Písek Zprávy 2. 10. 2008
Písek od října opět uzavřen!

Řidiči, kteří si v posledních měsících zvykli zkracovat si cestu od Buchlovských hor ve směru na Bzenec přes Moravský Písek, by měli zpozornět. V obci se totiž schyluje k zahájení dvou souběžných rekonstrukcí silnice II/427. Důsledek? Obcí nepůjde od konce října až do července příštího roku projet!

„Od dvacátého října se naše obec pro všechna auta úplně uzavře,“ hlásí raději předem starosta Moravského Písku Jan Tihlařík s tím, že existuje jen pětiprocentní šance na případné oddálení termínu zahájení prací.

Slova starosty potvrdil také vedoucí oblasti Správy a údržby silnic v Hodoníně Martin Bedrava. „V současné době je již vybrán zhotovitel stavby a dokončuje se realizační dokumentace. Termín zahájení prací na konci října je proto reálný. Opravit se má přibližně třísetmetrový úsek na konci Moravského Písku ve směru na Polešovice a souběžně s tím se bude provádět nové napojení silnice II/427 na I/54 poblíž železničního mostu, neboť současná křižovatka je značně nepřehledná. Navíc v současné době probíhají ještě jednání s Českými drahami o tom, že by se zároveň vyměnily kostky za živičnou úpravu poblíž železničního přejezdu ve směru na Domanín,“ prozradil Bedrava.

Pokud se tedy vše skutečně uskuteční tak jak je naplánováno, Písek by uzavřel souběžně tři ze čtyř příjezdových cest do obce a lidé by z Písku mohli vyjíždět zřejmě pouze jedním směrem - na Uherský Ostroh.

Náklady, které mají dosáhnout na přibližně osmdesát milionů korun, ponese Jihomoravský kraj. Součástí prací bude také kompletní výměna železničního přejezdu ve směru na Polešovice, díky čemuž dojde i k výluce na železnici. Cestující se tak budou muset obrnit trpělivostí, neboť se dají očekávat zpoždění vlaků.

Autor: zde

Vaše názory

Kaplička bude rok ohrožena

Ostrožská Nová Ves

Kaplička bude rok ohrožena

S velkými obavami budou zřejmě sledovat projíždějící kamiony v centru obce představitelé novoveské radnice. Z myslí jim...

2. 10. 2008
Centrum pro děti otevřeli v „domě hrůzy“

Uherský Brod

Centrum pro děti otevřeli v „domě hrůzy“

Příští týden se otevřou dveře nízkoprahového centra pro děti a mládež v Uh. Brodě. Smělým cílem tohoto...

2. 10. 2008
U Luxů asi bezpečněji nebude

Újezdec u Luhačovic

U Luxů asi bezpečněji nebude

Když se před nedávnem stala tragická nehoda, při níž na výjezdu ze šumické cyklostezky přišel o život...

2. 10. 2008
Chodce už neohrozí

Uherský Brod

Chodce už neohrozí

V nedávné době došlo k rekonstrukci uličky spojující ulici Soukenickou a Moravskou. Novinkou je sloupek, který zabránil...

2. 10. 2008
TOPlist